Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik ami jobban bejön,...

Melyik ami jobban bejön, olvasói szemmel? E/3, vagy E/1...

Figyelt kérdés

Nem első regényem, eddig kifejezetten a főszereplő/karakter szemszögéből írtam a legtöbb sztorimat, előfordult már az írói szemszög és a narrátori is. (Huh. Szóismétlés:)


A kérdés az, hogy nektek melyiket esik jobban olvasni? Esetleg tudnátok érvelni, egyik-másik mellett, hogy miért válasszam azt?


Mind a kettőben hatalmasat is lehet alkotni és úgy vélem otthonosan mozgok az említett felhozatalokban, de olvasói vélemény alapján, ti melyiket szeretitek jobban? Előre is köszönök minden választ! :)



2022. máj. 30. 23:02
A kérdező szavazást indított:
E/1//karakter
E/3//írói
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
E/3, de limited, nem pedig omniscient. Írni és olvasni is így szeretek a legjobban.
2022. máj. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindkettő tetszik
2022. máj. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem eddig azok a történetek jöttek be a legjobban, ahol a karakter mesél. Tehát E/1, de kinek mi.


Általánosságba én azt vallom, ha valahol egy emberre fókuszált a történet, akkor E/1, de ha olyan történetről van szó, ahol több, fontosabb karakter van, akkor viszont inkább E/3.


Például Dan Wells-t tudom most felhozni. A Nem vagyok sorozatgyilkos c. regénye valami zseniálisan mutatja be a pszichopátiát, és ehhez nagyban hozzájárul az is, hogy a karakter mesél. Még ott egy másik szuper könyve, a Részlegesek, ahol viszont több szálon fut a történet és több fontos karakter van, ezért ott írói mesélés van.

2022. máj. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

E/1 és ott is múlt időben szeretek olvasni.

Ha írásról van szó, akkor E/3-ba szeretek írni, mert ott mindent sokkal jobban ki tudok fejezni.

2022. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Is-is. Wattpadon a történetek többsége E/1-ben van, így ott azt szoktam meg és azt szeretem. Nyomtatott alapú könyveket viszont E/3-ban szeretek olvasni.

Eddig mindig E/1-ben írtam, most kipróbáltam az E/3-mat mert a történetem indokolttá teszi hogy ezt használjam.

2022. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat én nem értek hozzá, nem is írok.

Kedves 1 válaszoló, mit jelenet az hogy omniscient vagy limited?

Elnézést ha ez hülye kérdés

2022. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek rettentően köszönöm a válaszát, sokat segítettetek! :)
2022. máj. 31. 18:19
 8/12 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló: Semmi baj, hidd el először én sem értettem, aztán beugrott. :) Ugye az "írói szemszögben" két lehetséges opció van: Mindenttudó, vagy korlátozott "tudástárral" rendelkező mesélő. Előbbire egyre kevesebb a mai példa... Remélem nagyjából tudtam segíteni, ha esetleg nem túl világos a neten sokkal jobban és hosszadalmasabban kifejtik az egészet.
2022. máj. 31. 18:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az E/3 limited nagyon egyszerűre véve a figurát lényegében az E/3-as E/1. A mesélő egy bizonyos szereplő "vállán ül", csak az ő fejébe lát bele, és csak azt tudja, amit ő, de a narráció ugyanúgy E/3.
2022. jún. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oh értem. Köszönöm szépen (6 voltam)
2022. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!