Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek normális ha?

Szerintetek normális ha?

Figyelt kérdés
Szerintetek normális ha a 14 éves lányom Dosztojevszkijt olvas? Meg mindig ilyen eléggé komoly témájú könyveket vesz, múltkor haza jött az Amerikai Psychoval aztán a Gépnaranccsal is. Kissé aggódom. Kérlek válaszoljatok!

2022. jún. 13. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
????? hogy jön össze a kettő (vagy három)???
2022. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Úgy, hogy a kérdező a 14 éves lány.
2022. jún. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Edgy kölyök benyomását akarja a kérdés kelteni. Nemcsak könyvet olvas 14 évesen (már ettől különc), de még ilyeneket is (és milyen intellektuális hogy, ezt általános iskolásként felfogja). Egy szülő nem tenne fel egy ilyen kérdést.
2022. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Olvasson dr. Veress Pál műveket.
2022. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
3: én is erre gyanakodtam... :)
2022. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is gyanús a kérdés (ez valami népszokás a gyakorin, hogy fiatalok szülőknek adják ki magukat? pár hét alatt már a harmadik ilyet látom :D), de nem teljesen lehetetlen, hogy szülő ilyet kérdezzen. Pár éve az állam is leesett, amikor egy kétségbeesett anya azzal jött hozzám, hogy a nyolcéves fia nem neki való, serőszakos könyveket olvas. Kiderült, hogy a borzalom a Harry Potter volt. Se azelőtt, se azóta nem találkoztam olyan anyával, akit zavart, hogy az alsós fia olvas, de ha egy is létezik ez a kérdés is lehet komoly. (Szerencsére kiderült, hogy a srácot az apja neveli.)


Ha tényleg a szülő vagy: persze, normális, miért?

Ha a lány: bocs, ha nrm is tartozol a többséghez, kivételes sem vagy, gimiben még kevésbé leszel az, egyetemen meg egyáltalán nem. Ne ájulj el magadtól, mert esetleg nem lesz kellemes magadhoz térni.

2022. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valós a kérdés, szerintem nem nagy ügy a dolog. 12-14 éves korom között olvastam az Elfújta a szelet, Üvöltő szeleket, Júlia és Rómeó, Jane Austen könyveket. Akkor imádtam, bár most is tetszik ez a stílus is. Mellette pedig ugyan úgy olvastam hercegnős meg skandináv krimiket is akkoriban. :D
2022. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem semmi golnd vele. Sőt... jó látni, hogy vannak még kifinomultabb fiatalok is akik szeretnek olvasni. Sajnos ez manapság egyre ritkább.
2022. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen az ember már nem egészen gyerek, az adott személy érettségétől függ, hogy mennyire valóak neki a felnőttesebb könyvek, úgyhogy szerintem nem feltétlenül probléma, ha ilyeneket olvas. A 6-ossal viszont nem értek egyet. Én sem adnék Harry Pottert egy 8 éves kezébe, inkább 10-12 éves kortól. Az első kötet még elmegy, de a későbbiekben embereket kínoznak és gyilkolnak meg, van végtaglevágós jelenet, emberek égnek halálra, vagy kígyó falja fel őket, stb. Szerintem egy ilyen kicsi gyereknek még nem kéne ilyesmiket olvasni, arról nem is beszélve, hogy a későbbi kötetekben vannak olyan részek, amiket amúgy se értene meg.
2022. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!