Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én nem szeretem azokat a...

Csak én nem szeretem azokat a szerelemről szóló regényeket, amiknek egyes részei inkább filmbe illőek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy könyvet, ami szerint egy hármas testvérpár legfiatalabbja beleszeret egy férfiba. Amíg normálisan ment a történet, nem volt benne túlzás, addig én is rendesen haladtam vele, mert olyan volt,mintha én is ott állnék a közelükben.


De egyes helyeken kiszakadtam a történetből.


Például a testvérek úgy beszélgettek egymással, mint a filozófusok és szerintem a párbeszédek a testvérek között nem ilyen hangvételűek és így nem tudtam belemélyedni a történetbe.


Vagy a legfiatalabb testvér úgy kéri meg a férfi kezét, hogy olyan érzés olvasni, mintha egy filmvászonról nézném őket (zene, az erre az alkalomra felbérelt jelmezben táncoló gyerekek, stb), nem pedig mintha én is ott lennék velük egy szobában.


És sok olyan rész volt, hogy inkább egy romantikus filmre emlékeztetett a könyv.


Megnéztem és mindenki dicséri ezt a könyvet.


Ez azt jelenti, hogy ez a stílus csak nekem nem jön be és ez a műfaj nem nekem való vagy más is így van ezzel?


2022. jún. 19. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy teljesen értem, de megpróbálok válaszolni. Szerintem, mivel a könyvek léteztek előbb, és a filmek gyakran könyvekből vesznek át ihleteket, szerintem az ilyen tipikus filmbeli hangulatok (gyertyafény, zene a háttérben, stb.) könyveken alapszanak, csak mivel a legtöbb ember több filmet néz, mint könyvet olvas, és mert a filmnek van egy erősen mély nyomot hagyó vizuális és zenei világa (ami a könyvnek nincs), ezért párosíthatja az ember fejben ezeket "filmbe illő jeleneteknek", hiszen amiket én most felsoroltam, azok valóban sokat ismétlődnek filmekben, sorozatokban. Én úgy érzem, hogy ami téged zavar, az az, hogy inkább ezek miatt a bizonyos szituációk miatt klisésnek érzed a könyvet, és valószerűtlennek. Attól még, hogy másnak tetszik, neked nem kell tetszenie. Az ilyen valószerűtlen jeleneteket, mint a filozófikus beszélgetés (hacsak nem a régi világban játszódó művelt polgári vagy nemesi körben van helyezve a történet) valószínűleg nekem sem tetszene, mert nem tűnne igazinak, de nekem nincs olyan filmes élményem, ami eszembe jutna ilyenről (kivéve maximum a kosztümös filmek). Az említett könyvet nem nevezted meg, szerintem szerencsésebb lett volna egy könyvkibeszélőt kezdeményezni a megnevezésével, mert amiket leírtál példának, elég homályosak, legalábbis szerintem, és így nem biztos, hogy érdemben jól lehet válaszolni.
2022. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!