Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szavazás: ezek közül a fantasy...

Szavazás: ezek közül a fantasy könyvek közül melyik a kedvencetek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 27. 10:36
A kérdező szavazást indított:
A Gyűrűk Ura
Harry Potter
Az Éhezők Viadala
A tűz és jég dala
Narnia krónikái
Eragon
Percy Jackson és az olimposziak
A Dűne
116 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én mindegyiket nagyon szeretem, de ha mindenképpen választani kell, akkor A Gyűrűk Ura és A Dűne (egyet nem tudok :))) az utóbbi amúgy inkább scifi
2022. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyet én se tudok. Harry Potter és trónok harca :)
2022. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyiket olvastam, de mindegyiket ismerem.

HP-t az elején nagyon szerettem, de utána kifulladt kissé, a hatodik kötetből nagyon hiányoltam Harry és Piton összetűzéseit, hiszen abban már olyan tárgyat tanított, amiben a fiú kiváló volt; ill. a könyvben inkább elmesélés volt, nem sok interakcióval találkozhattunk.

Éhezők viadalából nagyon hiányzott a második és harmadik könyvből a külső szemszög, azokat jobb lett volna úgy megírni, vagy legalább ilyen részeket beletenni, hogy teljesebb legyen a kép.

Percy Jacksont szeretem, bár van benne pár nagy következetlenség, pl. az első könyvben az istenek neveit nem lehet csak úgy kimondani, ezért becézik őket, aztán utána már semmit se számít a dolog, rengeteg teljes neves említés van.


Narnia nem fogott meg, Gyűrűk urának inkább a világa tetszik, mint a története, Eragonból csak a filmet láttam, Dűne inkább "történelemkönyvként" érdekel, kibontás szintjén már annyira nem szippantott be. Tűz és jég dala meg befejezetlen, s itt is több részletnél előjött nálam, hogy inkább átfogó, tankönyves világbemutatás érdekelne.

2022. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Narnia Krónikái :))
2022. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

A Gyűrűk Urára szavaztam, pedig nagy HP és PJ fan vagyok.


A Dűne nem fantasy, hanem sci-fi, az Éhezők viadala nem fantasy, hanem postapokaliptikus romantikus.


A Narniát többször olvastam, tetszett is, bár elég erőteljesen átjön a keresztény tanítás, tele van átvitt dolgokkal (oké, a GYU is, csak kevésbé egyértelműen), és az utolsó kötet végén eléggé kiakadtam. A trónok harca nem tetszett, még évekkel azelőtt olvastam, hogy bejött volna a köztudatba. Az Eragon több sebből vérzik, de be tudható annak, hogy a szerzője tinédzser volt. Sárkányos témában szerintem a Seraphina jobb. Amúgy meg inkább Brandon Sanderson, David Gemmel és Robin Hobb könyveit szeretem. Kamaszkorom hajnalán Richard A. Knaak és Margaret Weis-Tracy Hickman könyveit olvastam.

2022. jún. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A Dűnét szokták science-fantasyként is említeni, Az Éhezők Viadalánál pedig a fantasy meg amit 5-ös írt, nem zárják ki egymást.
2022. jún. 28. 08:30
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
De akkor sem fantasy az Éhezők viadala, nincs benne mágia, nincsenek benne mágikus lények, semmi olyan nincs benne, amitől fantasy lehetne.
2022. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Az éhezők viadala disztópia. Sci-fi, de szerintem a fantasy kategória olyan tág, hogy simán belefér a kategóriába. 2es voltam :D
2022. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Az én tetszési sorrendem :


1.) A Gyűrűk Ura : filmben is és könyvben is. Nincs még egy ilyen részletesen kidolgozott fantasy. Tolkien tényleg egy világot alkotott. Nem beszélve a gyönyörű nyelvezetről.


2.) A Tűz és Jég Dala : szintén minden médiumban tetszik. Ez a világ is jól kidolgozott, különösen a szereplők.


3.) Harry Potter : ez is mindenhol tetszik. Teljesen le tud kötni.


4.) A végtelen történet : nem volt a listában, de nekem akkor is top5-ös alkotás.


5.) A Setét Torony : a dark fantasy egyik gyöngyszeme


Narnia krónikái : nagyon nem jön be sem a világ, sem pedig az erőltetett keresztény propaganda.


Percy Jackson : nem láttam és nem is olvastam.


Eragon : már az elriaszt tőle, hogy gyerek írta.


Éhezők viadala : sci-fi köntösbe bújtatott tini picsogás. Nem érdekel egy disztópiaban, hogy a csaj milyen ruhában van és melyik pasival jön össze a sok nyavalygás után.


Dűne : nem sci-fi, hanem fantasy. De ennek ellenére sem kedvelem. Taszít a sivatag, forróság és minden, amit ehhez tudok kapcsolni, mint például nyár, Afrika.

2022. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Nehéz döntés. A percy jacksont és a harry pottert imádom, nem tudok választani. A tűz és jég dala pedig egy külön világ, tökéletesen, az utolsó reszletig felépítve. Mindig lenyűgöz, hogy Martin, annak ellenére hogy egy kamugép az új könyvekkel es nagyon haragszom rá, mennyire felépítette Westerost.
2022. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!