Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki, aki szegediesen ö-zve...

Valaki, aki szegediesen ö-zve beszél (vagy legalábbis tudja, hogyan működik a nyelvjárás), segítene nekem egy fantasy mellékszereplő beszédével?

Figyelt kérdés
Egy nagyon rövid történetről van szó, úgyhogy a mellékszereplőnek csak pár mondatnyi párbeszéde van. Elküldeném őket privátban. Hálás lennék, ha esetleges vállalkozóként rámutatnál, hogy melyik magánhangzókat kéne átírnom az akcentus átadásához, vagy akár azt is szívesen fogadom, ha inkább szóhasználat/kifejezések/mondatszerkesztés szinten van javaslatod.

2022. júl. 9. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Én nem értek a nyelvhárásokhoz, de mivel fantasyről van szó, így szerintem nem olyan fontos hogy feltétlen tökéletes legyen. Szerintem elég, ha átjön, hogy valamilyen akcentussal beszél, és eltér a többi szereplő nyelvezetétől. De persze jó, hogy nézek ennek, sok sikert az íráshoz.
2022. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Jöhet
2022. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos csak azt az egy szabályt tudom, hogy ha több e fonéma van a hangalakban, akkor mindig a 2. e-ből lesz ö: Szegöd, embör, nyelvözet.
2022. júl. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Ez is nagyon hasznos, köszönöm!
2022. júl. 10. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!