Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Író szeretnék lenni, hogyan...

Író szeretnék lenni, hogyan fejlődhetek az írásban?

Figyelt kérdés

Sokat írok és foglalkozok írástechnikával is, mégis azt érzem, hogy nem vagyok elég jó. Bétáztatok is rendszeresen, de már jó ideje azt veszem észre, hogy nem kapok olyan véleményeket, amikből nagyobb hibák látszanának, tehát mondjuk 10 emberből nincs 2, aki egyforma dologra mutatna rá, inkább részletekre, stilisztikára, helyesírási apróságokra hívják fel a figyelmemet.

Ebből azt hinném, hogy akkor nem írok rosszul, mégis, pályázatokon nem érek el helyezést.

Akkor most mi lehet a gond? Hogy tudnék továbbfejlődni, ha azt sem tudom, mit nem csinálok jól?



2022. aug. 9. 05:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne a pályázati helyezésekkel mérd magad.

Az még arra sem releváns, hogy a többiek jobbak voltak nálad, lévén nagyon sok a "like vadász", és aki jobban promózza magát, az írását, vagy több az ismerőse persze, hogy jobb helyezést ér el.

2022. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

keres meg egy kiadót, vagy folyóiratot valami szövegeddel, pl. a Győri Műhelyt, ha még létezik.

Olvass sok szépirodalmat!

2022. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj minnél többet, és olvass minnél többet.
2022. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvass minél többet, de mozdulj ki a komfortzónádból, és olvass minél többfélét!
2022. aug. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, Sánta Őz azt írta, hogy a jó sámán mindenféle élethelyzetet ki kell próbáljon, hogy aztán tudjon tanácsot adni a népének. Meg ugye: aki dudás akar lenni... Van egy fiatal motivátor csákó a youtube-on, ő mondta, hogy az egyetemen mindenkivel barátkozott, a tőle nagyon különböző emberekkel is, ő ezt a kapcsolati tőkéért csinálta, de biztos inspiráló ez is. De akár fél évet gázóraleolvasóként élni is, egy érzékeny ember rengeteg mindent lát meg a lakásokban, ahová bepillanthat, sorsokat... Szóval ismerd meg az élet sok oldalát.
2022. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1) Azért ha nem like alapján dől el egy pályázat, vagy nem nyilvános, akkor csak nem ez számít, ugye? Mármint csak nem keresnek rá mindenkire, hogy mennyire "influenszer" is még az írás mellett.


2)És ők mondanak véleményt az írásomról? Mert nem érzem, hogy ha ennyire nincs sikerem sehol, akkor nagy eséllyel kiadnák :) A Győri Műhely meg szerintem szépirodalommal foglalkozik, ha jól vettem ki. Az nem az én asztalom.


3/4) Sokat olvasok, meg sokat is írok, csak úgy látom, hogy már ez nem elég.


5) Hát, ember, fogalmam sincs, miről beszélsz, de rendben. :D

2022. aug. 10. 14:43
 7/12 anonim ***** válasza:

A bétázással egyetlen problémám van, hogy a barátok/ismerősök hajlamosak elfogultak lenni.

Idegenekkel meg nem tudom, itt is ami véleményeket szoktak kérni írásoknál, sokszor gondolkodom, hogy mennyire őszinte a vélemény, amit írnak, mert van amelyikből süt a rosszindulat, vagy az irigység, míg a másik véglet, hogy olyasmit, ami nekem nem tetszik (amitől függetlenül persze lehet jó, csak más az ízlésem) az egekig magasztalnak.

2022. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez így is van, barátoknak nem érdemes (bár van kivétel, aki őszinte, csak meg van az esélye, hogy épp laikus).

Van facebookon kifejezetten bétás csoport, éltem is a lehetőséggel többször is, de a hatékonysága azért limitált volt.

Szerkesztőt is kértem már fel részlet véleményezésére, de érdekes módon ugyanarról a szövegről merőben ellentétes dolgokat állítottak. Az egyik hasznos volt, a másikat inkább csak leszólónak éreztem, nem igazán volt benne tanács a fejlődéshez.

2022. aug. 10. 15:09
 9/12 anonim ***** válasza:
én szívesen bétázok. Ez az egyetlen dolog, amiben jól jön, hogy őszinte vagyok, és senki érdekében nem tagadok le dolgokat, persze, ha valami nagyon kivételes esetről van szó, akkor megeshet, de amúgy nem. Úgyhogy, ha szeretnéd, küld nyugodtan privátba.
2022. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Olvass sokat.
2022. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!