Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Használt és új könyvek kölcsön...

Használt és új könyvek kölcsönzésnek milyen jogi keretei vannak?

Figyelt kérdés
Egy vállalkozás csinálhat-e könyvkölcsönzőt? Szükséges-e a kiadó és a szerző engedélye adott könyv esetében? Pl a városi könyvtár ezt hogyan csinálja?

2022. aug. 27. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hogy érdemes-e erre felhúzni egy vállalkozást.

Alapból ott vannak a könyvtárak.

Egyre kevesebben olvasnak könyvet.

Én online antikvárból szerzem a könyveim nagy részét, és a szomszéddal cserélgetünk egymás között.

2022. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ezt hogy érted: "online antikvárból szerzem". Letölthető a könyv digitálisan az antikvárium weboldaláról?

2022. aug. 28. 07:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Olyan, mint egy webáruház.

Megrendelem, kiszállítják, örülök.

Én szívesebben olvasom a klasszikus könyv formátumot, mint az e könyveket. Utóbbival annyit szoktam foglalkozni, hogy kolléganőm engem nyaggat az epubjaival, hogy tegyem át pdf-be, mert neki az jobb.

De elektronikus könyveket a Magyar Elektronikus Könyvtár oldaláról több formátumban is le lehet tölteni ingyen.

2022. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagyon kedves vagy. Értem lehet hogy mégsincs akkora igány kölcsönzésre. Lehet a használt könyvra nagyobb az igény.
2022. aug. 29. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem könyv függő.

A ritkaságokat el lehet adni jó áron, egy könyvet vadászok, aukcióban meghirdetve egyszer láttam, 15000-ig követtem a licitet, aztán letettem róla.

Végül 45000,-ért vitte el az aukció nyertese.

De múltkor rendeltünk könyveket kolléganővel, szakács könyveket rendelt sokat, de darabára 80-250 forint között mozgott.

Posta költséggel valamivel többet fizettem, mint ötezer forint.

2022. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Valóban úgy tűnik könyvfüggő az ár.
2022. aug. 31. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!