Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vajákhoz hasonló fantasy könyvek?

Vajákhoz hasonló fantasy könyvek?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem a Vajáknál az "életszagú" fantasy világot (nincs túlidealizálva, a jó és rossz egyaránt jelen van), a morális szürkeséget, Geralt durva, cinikus introvertáltságát, a világot körüllengő misztikumot. Tetszett, hogy Sapkowski beemelte a különböző mesei, és mitológiai motívumokat, kedveltem a leírásokat, a társadalomkritikát különösen.


Hasonló könyveket tudnátok ajánlani?



2022. szept. 18. 18:32
 1/5 anonim válasza:
100%
A Vajákot ugyan nem olvastam tőle (csak a játékok voltak meg), de Sapkowski-tól a Huszita trilógia c. történelmi fantasy is egész kellemes olvasmány (az első kötet felén vagyok túl).
2022. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tűz és jég dala regények? Martin világára is jellemző az életszerüség, morális szürkeség és a karakterek is iszonyat jól ki vannak dolgozva szerintem.
2022. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak G. R. R. Martin könyveit tudom jó szívvel ajánlani. Ja meg esetleg Stephen King dark fantasy regényeit, például Az, Sötét Torony, Ragyogás. Az ő karakterei is jól kidolgozottak.


Egyébként én is inkább az ilyen jellegű könyveket preferálom. A Gyűrűk Ura és hasonló fantasy regények fekete-fehér világa már gyermekként is zavart.

2022. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. szept. 21. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mark Lawrence - Széthullott Birodalom
2022. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!