Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerinted ki lesz az újjászüle...

Szerinted ki lesz az újjászületett Azor Ahai A tűz és jég dalában?

Figyelt kérdés
Ha van kedved, írj indoklást is!

2022. okt. 26. 21:11
A kérdező szavazást indított:
Havas Jon
Daenery Targaryen
Aegon Targaryen/Blackfyre
Stannis Baratheon
Victarion Greyjoy
Tengerjáró Davos
Beric Dondarrion lett volna az
Rhaegar Targaryen lett volna az
Brandon Stark
Valaki más
4 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Hát szerintem ezt már maga Martin se tudja mit is akart kihozni ebből :D
2022. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki. Ahhoz az kéne, hogy egy legenda valós legyen, de a legendák nem valósak.

Az Azor Ahai prófécia szerintem két civilizáció háborújának emlékét őrzi, de nem hiszem, hogy hiteles formában. Hasonlóan mint a mi világunkban az ázok és vánok vagy a titánok és istenek háborúja, mindegyiknek vannak kulcsfigurái, mint pl. Zeusz, aki legyőzi Kronoszt, de a valóságban ez két hiedelemvilág ütközése volt, nem pedig két konkrét személy harca (hiszen kitaláltak). A korábban imádott istenek ilyen formában rögzültek a mitológiában.

George R. R. Martin pedig gyakran hasonlítja a saját legendáit a mi legendáinkhoz: pl. Szűz Maris (Hightowerek legendás őse) története Szép Helénát idézi, akit egy óriás lovag akar feleségül venni, de Szűz Maris megszökik egy ember lovaggal és az óriások elkezdik ostromolni a városukat (Oldtown = Trója). Ez a sztori nyilván egy olyan történelmi esemény emlékét őrzi, amikor az elsők háborúban álltak az óriásokkal. De torzult és rengeteg kitalált elemet adtak hozzá, pl. az elsőknek és főleg az óriásoknak nem volt meg ez a lovagi kultúrájuk és nem hinném azt sem, hogy egy óriás egy ember nőt akar feleségül venni. A történet mégis ez.


Visszatérve Azor Ahai esetére, szerintem itt is ugyanaz a helyzet. A történet őrizheti az emlékét annak, hogy az emberek háborúztak a Másokkal, de nem hiszem, hogy Azor Ahai vagy Nissa Nissa egy konkrét személy volt.

Ezért a jelenben sem hiszem, hogy lesz egy konkrét ilyen személy.

Az újjászületésről azt gondolom, hogy olyasmi, ami a varsafákhoz köthető. Tudtommal az egyetlen hely, ahol visszatérhetnek a holtak az Westeros kontinense, az egyetlen hely, amit behálóznak a varsafák. A varsafák pedig befogadják a tudatot és talán vissza is tudjak lökni a húsba.

Thoros azt hiszi, hogy Bericet R'hllor hozta vissza, az élet csókja miatt. De ez Essoson egyszer sem történt meg.

Westeroson viszont nem az első eset, hogy valaki feltámad egy csóktól. Ezt szintén legenda őrzi (a vízbefúlt).

Ez megint olyasmi, ami a varsafák természetéből fakad. Nincs benne valójában semmi különleges, de az emberek túlgondolják és mitikus hősöket gyártanak abból, ami pl. az erdő gyermekeinek egy átlagos hétköznap.


Szóval a valódi probléma (?) szerintem abból fog majd származni, amikor valaki tényleg elhiszi magáról, hogy ő valami különleges, újjászületett hős. Mint amikor a vörös üstökösről mindenki azt hitte, hogy értük jelent meg. Melisandre követői közt pl. rengeteg a fanatikus hívő, Danyt sokan szintén fanatikusan követik.


Nem hiszem, hogy létezik egy hős, aki megmenti a világot. Az valahogy szembemenne azzal, amit Martin eddig írt.

2022. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a könyveket, de Jon és Daenerys is valahogy nem kapták meg a szükséges szerepüket. Számomra.
2022. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértemű!


Ser Pounce lesz az, őfelsége, Tommen Baratheon király macskája!:

https://www.youtube.com/watch?v=M7sh3rG96Ew

2023. febr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!