Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az lehetséges, hogy V. Aegonna...

Az lehetséges, hogy V. Aegonnak sikerült kikeltenie Dany tojásait, mert a mágia valahogy időben elcsúszott a tűzön át? (Kicsit úgy, ahogyan Hodor esetében is történt, amikor Bran belewargolt.)

Figyelt kérdés

Ha a varsafák mágiájának nem korlát az idő, akkor elvileg a tűzmágiának sem az.

Martin azt mondta, hogy Dany immunitása a tűzre és a sárkányok "feltámadása" egyedi esemény volt. Szóval valami előidézte. Ez lehetett a Nyárodúban végzett szertartás? Ami tényleg konkrétan a tojások kikeltésére irányult? A tűzön át viszont a mágia átcsúszik a jövőbe, amikor Dany besétál a tűzbe?


Amikor Dany besétál a tűzbe, akkor Targaryen királyokat lát, azt hiszem egy folyosón, ami lángol. Nem igazán tudjuk, hogyan nézett ki Nyárodú, de nem annyira elképzelhetetlen, hogy álltak ott szobrok Targaryenekről mintázva, amit ő láthat a tűzön át.

Illetve azt is hallja, hogy "Gyorsabban.". Ami elsőre fura, de ha ugyanekkor mondjuk Nyárodúban menekülnek ki az emberek a kastélyból a tűz miatt vagy valamelyik Duncan Aegont sürgeti, hogy ki kell menniük. Ugye Aerys és Rhaella is alig érnek csak ki.


""… want to wake the dragon …"

Ghosts lined the hallway, dressed in the faded raiment of kings. In their hands were swords of pale fire. They had hair of silver and hair of gold and hair of platinum white, and their eyes were opal and amethyst, tourmaline and jade. "Faster," they cried, "faster, faster." She raced, her feet melting the stone wherever they touched. "Faster!" the ghosts cried as one, and she screamed and threw herself forward."


Illetve az, hogy Martin nagy hangsúlyt fektet Dunk és Egg sztorijára is, nekem azért ad okot a gyanakvásra.

Persze lehet tévedek, de szerintem mindenképpen ad majd magyarázatot a tojások kikelésére, hogy miért pont akkor és úgy működött.


Szerintetek V. Aegonnak, Eggnek volt köze a tojások kikeléséhez és a tűz/vér varázslat elcsúszott az időben vagy más idézte elő Dany sikerét?



2022. nov. 4. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom mi ez, de spoiler
2022. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy kicsit belemagyarázott, túlbonyolított teória, nem hiszem, hogy van benne valami.

Dany egészen egyszerűen vérmágiát alkalmaz (ugye ebben a világban kb. csak az a varázslat működik, amihez áldozat is kapcsolódik), így sikerül kikeltetnie a tojásokat.

Potenciális spoiler:

Szerintem a Dunk&Egg sztorinak inkább egy nagyon tragikus vége lesz a történetben. Ugye alapból azt gondolná az ember, hogy V. Aegon egyszerűen csak ki akarta keltetni a tojásokat futótűz segítségével, de elszabadult a futótűz, szóval egy tragikus baleset volt az egész. De könnyen lehet az is, hogy a végére Eggnek is elment az esze, totálisan begolyózott a sárkányok miatt, és ő maga is vérmágiát akart használni, fel akarta áldozni a családját és saját magát a sárkányok kikeltetéséért. És mondjuk Ser Duncan ezt akadályozta meg, akár úgy, hogy csak elkezdte kimenteni a többieket a tűzből, akár úgy, hogy ő maga végzett Eggel.

2022. nov. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!