Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem áll el a lélegzetem...

Csak nekem áll el a lélegzetem, ha rágondolok, hogy pl Tolsztoj, Dosztojevszkij nem írógéppel írta a könyveit?

Figyelt kérdés
Pl a Háború és béke 1869-ben jelent meg, a Bűn és bűnhődés 1866-ban, A játékos pedig szintén 1866-ban. Az első írógép is 1866-os. A korábbi írókról (Dante, Zrínyi, Homérosz, hogy olyanokat emeljek ki, akik nagy terjedelmű műveket írtak) nem is beszélve. Nem tudom, hogy hogyan írták ezeket, de ha papírra, akkor minden elismerésem. Elképesztő munka lehetett.

2022. nov. 18. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
És akkor az ájulás fog környékezni, ha azt is elárulom, hogy nem is gyári papírra írtak, hanem kézzel merítettre. És a toll, az valóban toll volt, leginkább libatoll. És igen-igen sűrűn kellett belemártani a tintába.
2022. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Durva, bár az esetek többségében nem maguknak az íróknak. Tolsztoj felesége hétszer írta le a háború és békét.
2022. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól tudom Dosztojevszikjnek is a felesége segített leírni a gondolatait. Irigylem őket,mert nekem 2 oldalhoz is alig van türelmem.
2022. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
És még nem beszéltünk a kódex írásról készítésről azokkal mi van..
2022. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
Hú, és ha arra gondolok, hogy nem szövegszerkesztő programmal írta a könyveit...még ilyet! :DD
2022. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!