Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek hány db könyvet...

Szerintetek hány db könyvet adhatott már el Leiner Laura?

Figyelt kérdés

Épp most értem haza a könyvesboltból az idei LL kötetekkel, amiket Karácsonykor akarok olvasni, és közben azon gondolkodtam, hogy, ha az e-könyveket is hozzávesszük a papíralapú közetekhez, akkor mennyi lehet a végső szám? Eddig nagyjából már ~20 könyve jelent meg, sok ugye sorozatok részeként, ami így eleve boost-olja az eladásokat Szerintetek eléri az összeladás az 1 milliót? Sok bevételt hoz neki a könyveladás?

Persze az nagyban segíti a publikációkat, hogy saját kiadója van, plusz bevételi forrásnak meg ott a saját könyvesboltjuk is...

Nem hiszem, hogy nagyon anyagi problémákkal küzdene...



2022. dec. 14. 19:11
 1/7 anonim válasza:
80%
Szerintem azért viszonylag elég nagy bevétele lehet belőle, de persze ez lehet mínuszos is, szerintem eleri az 1 milliót, de ez csak az én véleményem
2022. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Sablonos író, elcsépelt, ugyhogy sokat.

Siman 1 milla

2022. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne vicceljetek, nem ismerem a szerzőt, de kizártnak tartom, hogy ma Magyarországon bárki a közelében lenne a milliós példányszámoknak. Az emberek nem vesznek könyveket, a magyar társadalom mindössze 1%-a (ami statisztikai kerekítésnek tűnik) vásárol havi legalább 1 könyvet.


Magyarországon jelenleg sajnos nem vezetnek részletes statisztikát az eladott példányszámokról, a KSH néha publikálja a legsikeresebb könyveket, ami lista szerint a top10 eladott könyvbe már 10,000 körüli eladott példánnyal be lehetett jutni. Ha feltételezzük, hogy a szerző legalább 10 könyve bejutott ebbe a listába (amit erősen kétlek), és legalább 2-3 könyvét újranyomták (ami szintén ritka) akkor is maximum 100,000-150,000 eladott példányról beszélhetünk.


Egy konkrét számot találtam aszerint Leiner Laura: Ég veled c. könyve 10 000 eladott példányban készült.

2022. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem Laura pont olyan könyveket ír, amiket megvesznek az emberek. Folyton sikerlistás könyveket ad ki. Illetve nagyon régóta ír már sok könyvet is kiadott... Sokan veszik a könyveit (nem csak tinik, nem lehet rá kifejezetten mondani, hogy réteg író lenne), és pl. az összes könyvtárban is több példányban találhatóak meg a könyvei.

Szerintem, ha reálisan megkéne tippelni akkor ennyi év, könyv és siker után, simán olyan 500.000 és egy millió között lehet az eladott könyveinek a száma.

2022. dec. 15. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a Központi Statisztikai Hivatal sikerlistája alapján látni, hogy a legnépszerűbb könyveket maximum pár tízezres példányszámban nyomják ki, egy átlag könyvből pedig 2000-3000 db készül...

Leiner Laura kétségtelenül top sikerlistás író, de ennek ellenére már az 500,000 körüli példányszám is a hihetetlen kategória, a szocializmusban is alig értek el ilyen számokat írók, pedig akkor messze a csúcson volt a könyvnyomtatás.


Közben megtaláltam, hogy Leiner Laura Bízz bennem - II. trilógia - Iskolák versenye 60,000 példányban készült, amivel 2021 egyik legnagyobb sikere lett.

Ez tényleg nagyon sok, de ha azt vesszük, hogy pár éve az Ég veled c. könyve 10 000 db-ban kerül ki, így is csak 200,000-300,000 példányról beszélhetünk (ami elképesztően tiszteletreméltó)

2022. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem valami nagy szinten ír, szóval elkepzelhető hogy sokat adott el
2022. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont az iró haszna 300 - 500 forint könyvenként a nagy könyvesboltokban
2023. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!