Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen sorrendbe olvassam az...

Anonymus5 kérdése:

Milyen sorrendbe olvassam az Üvegtrón sorozatot?

Figyelt kérdés
Most olvastam ki a 2. részét, és tanácstalan vagyok, hogy most a 3. résszel, vagy az előzmény kötettel kellene folytatnom?

2023. febr. 6. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg a kiadási sorrendet javasolják, mint olvasás. Legalább is én így hallottam.
2023. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2023. febr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ökölszabály, hogy mindig kiadási sorrend. Ha kronológiai sorrendben kellene olvasnod, az író is úgy írja meg.
2023. febr. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én valahol azt hallottam, hogy nem tudom hányadik rész előtt el kell olvasni az előzménykötet, mert a továbbiakban fontos lehet.
2023. febr. 7. 06:59
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Én nem olvastam el az előzményt. A legvégére hagytam, elkezdtem, de a második fejezet végéig jutottam csak, aztán teljesen érdektelen lett a dolog. A sztori közepén szerintem hülyesg lenne visszakanyarodni hozzá... Én a 2 utolsó előttit párhuzamosan olvastam, van hozzá egy lista, hogy melyikből melyik fejezetet kell épp ahhoz, az események időrendi sorrendben haladjanak.
2023. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem mindenképp olvasd el az előzményt. Nekem az is nagyon tetszett és persze így megismerheted Sam-et is:) Kár lenne őt kihagyni. Úgyhogy a 3. előtt még pont jó lesz utána már tényleg fura lenne visszatérni rá.
2023. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

#6 vagyok

Ha ezzel végeztél és még nem olvastad volna akkor a Tüskék és rózsák udvara is egy kötelező darab

2023. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezekről az utólag megírt előzmény-kiegészítő kötetekről azért azt kell tudni, hogy alapvetően bármikor olvashatóak, max. furcsa lesz hirtelen a váltás, de mivel többnyire nagyon rövidek (ez is csak 70 oldal), ez sokáig nem zavaró, illetve sokan kihagyják őket és utólag olvassák el, amikor még nem tudják biztosra, hogy érdekli őket a sorozat. Az író mindig ad instrukciókat egyébként ilyenkor, hogy ő hogyan javasolja, bár gondolom goodreadsen meg molyon nem véletlenül van nulladik könyvnek listázva, azaz az 1. kötet előtt. (Lehetett volna például 2.5 is, ha a 2-3. könyv között lenne a helye.) Én két helyen is külföldi oldalakon azt olvastam, hogy az 1. könyv után, de a 2. könyv előtt ajánlott elolvasni. Találtam olyan olvasói kommentet is, aki az előzménykötettel kezdte a sorozat olvasását, amit nem bánt meg, mert "Celaena életszemléletét és személyiségét sokkal jobban megértettem, így sokkal jobban élvezhetem az Üvegtrónt, ennek köszönhetően pedig nem lettem frusztrált a közönyös hozzáállása miatt." - ha ebből a kommentből indulunk ki, akkor megérheti elolvasni a moly.hu/goodreads számozása szerinti sorrendben. Én nem olvastam még el, csak a Tüskék és rózsák udvarát olvastam, de netes keresgéléssel ennyit tudtam segíteni. :)
2023. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem akkor még most elolvasom az előzménykötetet.
2023. febr. 9. 06:45
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 70 oldal? Micsoda?😅
2023. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!