Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A könyvesboltok nem gondolnak...

A könyvesboltok nem gondolnak arra, hogy ha a sorozatok első része hiányzik, akkor nagy bevételkieséstől esnek el?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam Magyarországon TDK-n, s ha már ott voltam, benéztem a debreceni Libribe, mert nálunk kevés a magyar könyv.


A Libri oldalán előtte direkt megnéztem, hogy elvileg mik vannak, mi micsoda, mit érdemes megvenni, komplett kis listám volt, hogy valami biztos meglesz majd abban az adott boltban is.

Erre:

- Locke & key - csak a 2. és 3. rész volt meg

- Transmetropolitan - csak a 3. rész volt meg

- Tűzszárnyak - csak a 2. és 3. rész volt meg

- Saga - csak a 2. és 5. rész volt meg

Ezekből viszont jópár.

Ha csak a teljes Transmetropolitan-t vegyem meg, már az lett volna vagy 35 ezer ft. De végül egyiket se vettem meg. Sőt a Tűzszárnyak megkerestem a neten, le is töltöttem, meg kicsit bosszúból tovább is osztottam...


Senki sincs ott aki úgy érezné, hogy pótolni kellene a hiányt? Ok, aki elkezd egy sorozatot, nem biztos, hogy befejezi, de ezzel számolni kellene. Ha az első részek elfogynak, a másodikkal senki se kezdi.



2023. febr. 10. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Szakmabeliként (kiadói dolgozó):

A könyveket nem ismerem, de valószínűnek tartom, hogy nem szorosan összefüggő kötetek. Ha az lenne, akkor együtt lehetne csak megvásárolni.


Ha az első elfogy, vegyék le az összes többit? vagy mit tegyenek? Könyvesbolt nem rendelhet meg utánnyomást, hogy hahó, ez elfogyott, kellene még.

A kiadó felé jelezheti, de az üzleti kockázat kié? A kiadóé.

A boltok többsége bizományban veszi át a könyveket, azaz nem vásárolja meg, hanem az eladott példányszámok szerint fizet, és a bolti árnak minimum a felét leveszi az árból.

2023. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan nagy boltok, mint a Libri egész biztos alkalmaznak piackutatókat és más szakembereket, akik felmérik, megéri-e raktáron tartani egy bizonyos könyvet, és ha igen, meddig. Szóval de, biztosan gondoltak a bevételkiesésre, de kiszámolták, hogy nincs rá nagy rizikó.


A másik dolog: simán lehet, hogy nem lehet már beszerezni csak úgy az első részeket. A kiadó fix mennyiséget nyom, és ha nincs utánnyomat, a kiadó raktáraiból is elfogyott a készlet, akkor a bolt nem tudja beszerezni, akkor sem, ha szeretné. Pláne, ha nagy boltok vannak, akiket szerződés köt a kiadóhoz.

2023. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fenti 2 hozzászólót kiegészítve az lenne a megjegyzésem, hogy jobban jársz, ha a kiadótól saját magától rendeled meg e kiadványokat.

Például a Fumax kiadónál kompletten kapható a Locke & key és a Transmetropolitan összes része...

Ha tudtad előre mikor jössz Magyarországra, 5-6 munkanappal ha előre megrendeled, mielőtt ide jössz, biztos odaér a csomagod Debrecenbe, mikor ott leszel. Olcsóbb is, mint a könyvesboltban megvéve, ahol a teljes borítóárat elkérik...másrészt a kiadó is megkapja a saját pénzét jutalék nélkül.

Én például MOL-kútra kérem a csomagjaim, ahol érkezéstől számított 2-3 hétig átvehető a csomagom. De lehet automatába is, Coop-boltba stb.


A könyvesboltokat amúgy nem izgatja, mi van náluk raktáron, főleg nem a könyvesbolti dolgozót...a képregények sorsa meg végképp nem, mert az egy perem-terület....

Esetleg még azt is meg lehetett volna oldani, ha a Libri saját weboldalán előre megrendeled az alábbi kiadványokat személyes bolti átvétellel, akkor egyrészt olcsóbban megkapod őket, másrészt meg biztosan lesz, mire mész oda őket megvenni/átvenni...


Esetleg még az is játszik, hogy a Marketplecen, facebookos képregényes csoportokban megnézed, hogy nem-e árulja valaki őket használtan, kedvező áron épp Debrecenben vagy a környékén....

2023. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A kérdezőnek üzenem, hogy több tényezőtől függ, adott pillanatban mi van bolti készleten. A rendelés jó opció, ha konkrét kiadványt szeretne vásárolni, várható szállítási idővel lehet kalkulálni, tervezni, és átvételi értesítést követően több nap áll rendelkezésre, amíg még átvehető.

A 3/3-as hozzászóló mire alapozza az állítását, miszerint a könyvesbolti dolgozókat nem érdekli mi van a boltban? Ez utóbbit költői kérdésnek szánom.

2023. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. Első vagyok. Meg tudom erősíteni! Bizományba veszik át, és nem törkednek arra, hogy vegyék is az emberek.
2023. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sajnálom! Nekem eddig jó tapasztalataim vannak.
2023. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Kiadóban dolgozol?
2023. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!