Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire kártékony, hogy...

Mennyire kártékony, hogy manapság ennyi könyv van, és ilyen könnyen hozzáférhetőek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy mivel ma jószerivel bárki írhat, és adhat könyvet, ezért egyrészt felhígult a piac, másrészt az emberek ingerküszöbe is jócskán emelkedett. Gondolok itt arra is, hogy sokkal kevésbe becsülünk meg egy jó könyvet, illetve manapság hány könyvből lesz évtizedeken/századokon át idézett klasszikus, hány író neve marad fent? De ugyanez kivetíthető a filmiparra, zeneiparra, a Hollywoodi sztárok értéktelenedésére, stb

2023. febr. 27. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Mennyire? Kifejezetten hasznos, és jótékony hatású.

Az érvelésedet meg én sehol nem tapasztaltam.

2023. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Semennyire, sokkal inkább pozitív. A nagyobb választékból például sokkal könnyebben talál mindenki kedvére való irodalmi alkotást. Ez nem épp egy kártékony dolog.

Ha meg valami csak azért maradna fenn, mert nem lenne konkurenciája, így jobb híján csak azt lehetne olvasni, annak nem is gondolnám, hogy fenn kéne maradnia örökéletű klasszikusként. Ami pedig tényleg az, az meg fenn fog maradni most is.

2023. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

A kérdezőnek is igaza van, mert nagyon nem mindegy, hogy egy évben 1000-1500 cím jelenik meg, vagy éppen 20 000-nél is több. (A netes írások végtelen számát fel sem hozom, és azt sem, hogy több országban korlátozásokat vezettek be a AI-val írt könyvek, novellák miatt.) Az ocsú-búza arány változott rendesen.


Igazán jó regény, dráma, vers, novella nagyon kevés van, de még az olvasó emberek 99%-a sem igényli őket.

2023. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos ez így van, kérdező. De nem csak az a baj, hogy túl nagy a dömping, filmek, zene, könyvek stb. terén, hanem hogy nincs is olyan, ami kiemelkedő lenne. Alacsony színvonalú, sablontermékek vannak csak.
2023. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

#3 "Az ocsú-búza arány változott rendesen."

Én azért nem szólnék le valamit csak azért, mert nem lesz belőle világirodalmi klasszikus.

Attól pedig, hogy kevésbé nívós alkotások is születnek, nem lesz kevesebb minőségi mű.

2023. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
#5 Ez így azért szerintem nem igaz. A kereslet határozza meg a piacot, a profit orientált kiadók pedig inkább olyan könyveket adnak ki, amik pénzt hoznak nekik, még akkor is, ha azoknak az irodalmi értéke kevesebb. Egy ilyen verseny helyzetben könnyen kihullanak az irodalmilag értékesebb, ám kevesebb vásárlót vonzó alkotások.
2023. febr. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Van abban is valami, amit írsz, de ettől nem lesz kártékony. Olvasni mindig jó, legalábbis mindig jobb, mint egyáltalán nem olvasni.


Igen, az emberek nagy része már nem a nagy klasszikusokat olvassa. De legalább olvas! Azzal is fejlődik a szókincse és a helyesírása.


Na, és mi van akkor, ha valakinek a krimik a kedvencei, nem pedig az Anna Karenina? Ettől rosszabb ember lesz? Nem!

2023. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kései Sirató ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem kártékony.
2023. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
#7: Nem baj, ha valakinek a krimi a kedvence, de azért nem mindegy, hogy abból is minőségit olvas-e vagy a gagyit. Meg azért amellett lehetne néha szépirodalmat is olvasni.
2023. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem a szórakoztató irodalom ellen beszélek, hanem a túl sok inger miatti túl nagy elvárásokról, az érzelmi kötődés csökkenéséről

Illetve a film-, illetve videójáték iparban szoktak műveket károsnak ítélni, amik viszik le a színvonalat, míg a könyveknél ez nincs meg, mindegy hogy mit, csak olvassanak. Ami egész egyszerűen rossz, ha nem minőségi könyveket olvasok (kivéve, ha direktben a szar könyvekhez vonzódik)

2023. febr. 28. 15:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!