Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyenek a Harry Potter...

Milyenek a Harry Potter könyvek angolul?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, jó az angolom, filmeket, híreket angolul fogyasztok, de könyveket még nem olvastam. A Harry Potter nagy kedvencem volt magyarul, szeretném most felnôtt fejjel újraolvasni. Aki olvasta mindkét nyelven, mit gondol, jobb az eredeti?
2023. márc. 11. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Jobb? Nem érzem... jobbnak. A történet és a karakterek ugyan olyanok. A nyelvezete nem rossz, de szerintem semmi hiper extra nincs benne.
2023. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Hogyne lenne jobb. Mindig az a legjobb változat, amelyet az író írt.
2023. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkönyvként indult, a nyelvezete is olyan. Legalábbis az első 3-4 résznek. A mindenféle lények és jelenségek neveivel lehetsz bajban, mert ezek ugyebár nem létező szavak, Rowling alkotta meg őket.
2023. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Az eredetiben sok minden jobb mint a fordításban mivel a fordítás sz*r
2023. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanolyan semmilyen mint magyarul.
2023. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sok minden máshogy van benne. nevek, helyszínek... Sokszor kisebb, nagyobb részleteket a magyarban másképp írtak. Az állatok, újságok, ilyenek neveivel kell megküzdened, de szerintem mindenképp érdemes angolul is elolvasni.
2023. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!