Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Történeten írok és szeretném...

Történeten írok és szeretném egy kicsit népszerűsíteni, illetve építő kritikát kapni róla. Ha van pár perced és érdekel a téma fejtsd ki a véleményed. Linket illetve ismertetőt is csatolok. (?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra kérnélek titeket, hogy kukkantsatok rá a történetemre, persze ha érdekel titeket. Mindig is foglalkoztatott az írás és most úgy döntöttem publikálom és a Wattpad oldalát választottam erre a célra. A történet egy Harry Potter, pontosabban Dramione Fanciction és ez az első alkotásom ebben a műfajban. Elég sokat írtam már, fejezetenként 2-5000 szóra számíthattok. Részletesen írok nem elsietve a történéseket illetve a helyesírás és tagolás is igényes. A fő koncepció, Draco életének a kibontása, mert engem személy szerint zavart, hogy semmit sem tudunk róla a felszínen kívül, miközben kifejezetten fontos szerepet tölt be a műben. Személyes preferenciáim volt a Hermione iránti érzéseket belevinni mert már kiskoromban is úgy éreztem, hogy vele sokkal jobban passzolna a karaktere. Tartalmaz 18+ - os jeleneteket, de a realitás talaján maradva nem gusztustalanul szájbarágósan. Építő kritikát szívesen fogadok, kérlek a trágár hozzászólásoktól kíméljetek. Linkelem nektek a történetet illetve a függeléket. Előre köszönöm a válaszaitokat!

(20y)


Link.:

[link]


Függelék.:


A nevem biztosan ismered... Lucius Malfoy az apám. A Mardekár hercege megnevezést is hallhattad, nos az is én volnék. Ha ezek után sem jöttél rá, üdvözöllek. Draco Malfoy vagyok. Régen még jelentett valamit a Roxfort tanulójának lenni, de ma már? Minden jött-mentet beengednek ide. Nos, Potterről és barátairól sokat lehet hallani...

De most képzeld itt az én történetem. Lehet megleplek, lehet csalódni fogsz bennem sőt az is elképzelhető, hogy megsajnálsz. Persze arra nincs szükségem szóval ne áltasd magad kotródj innen, ha csak ezért vagy itt. Minden esetre vedd megtiszteltetésnek, hogy ezt olvashatod.


-Betekintést nyerhetsz Draco Malfoy mindennapjaiba, érzéseibe és cselekedeteibe. Végigkövetheted a harcát, melyet leginkább saját magával vívott. Megértheted tetteit és túl tekinthetsz a maga köré felhúzott falon.


_FONTOS_

(Dramione Fanfiction kicsit másképp!)

(Filmek alapján írok, de nem időrendi sorrendben. Saját gondolatokat fűzök a történethez.)

( A cselekmény a negyedik filmtől kezdődik, az írás kinyitja a jelenetek előzményeit és következményeit is abból a szemszögből,

amit eddig homály fedett.)

(Hosszú fejezetek!)



2023. ápr. 11. 21:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kell ismerni a filmeket hogy értsem a sztorit? Az írásod érdekelne, de mivel sosem láttam őket az első részt leszámítva, (az is volt vagy 20 éve) attól tartok elvesznék a történetben.
2023. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, érdemes látni a filmeket, de csupán a vizualitás kedvéért. Attól eltekintve szerintem azok nélkül is szórakoztató lehet. Természetesen a cselekmények a film pontos ismerete nélkül is érthetőek.
2023. ápr. 11. 23:29
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Jelenleg nincs időm elolvasni, mert az utolsó hónapot rúgom az egyetemen, de azt tudom tanácsolni, hogy nyáron menj el egy írói táborba, mert ilyet is találsz. Ott nagyon sokat fejlődhetsz, találkozhatsz más hasonló emberekkel, és ami talán a legfontosabb, hogy kapcsolatokat kiépíthetsz ismertebb nevekkel.

Lehetsz te borzasztó jó író, de ha nincs marketing mögötted, akkor csak 10-20 ember fog rád találni.

A fanfiction-ben én magam nem vagyok otthon, így ehhez sem tudok hozzászólni, de még esetleg annyit mondanék, hogy előbb rövid novellákban próbálj valamit alkotni, és ha az tetszik a közönségnek, akkor mehetsz a regényesebb formák felé. ( de ezt úgy mondom, hogy nem olvastam hosszabb részeket tőled, és lehet amit te hosszú fejezetnek mondasz igazából nem is olyan hosszú)

2023. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

3. vagyok

Inspiráltál, hogy kidobjam az egyik rövidke novellám, szóval köszi az ötletet :D kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle, hogy rátalál e valaki... Ez így magától megy, vagy nekem kéne promóznom valahogy? Több tag-gel?

2023. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A 3.-nak.

Igazából szerintem érdemes először olyan felületre kitenned, ahol biztonságban érzed a gondolataid. A Wattpadot ajánlom tényleg, mert igaz nagy közösség, de mindig meglehet találni azokat az embereket, akik értékelik az írásod. Sajnos az algoritmus nem mindig a legjobb, így inkább az igénytelenebb írásokat dobja fel többször, hisz valamiért sokan olvassák őket. De természetesen rengeteg olyan ember van akinek hasonló igényei vannak mint neked és értékelni fogják a tartalmas munkát. Mivel az én írásom is eltűnt az éterben, gondoltam kiírom ide. Ha esetleg egy hét múlva is csak lézengnek és magabiztos vagy akkor esetleg Facebook-ra kiteheted illetve biztos vannak ilyen csoportok is. Esetleg felteheted Merengőre is, ott szakmai véleményt is kaphatsz.

2023. ápr. 12. 00:59
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

“illetve a helyesírás és tagolás is igényes. ”


Ez értelmezhetetlen, mivel már a kérdésben és a kérdést felvezető, szükségtelenül terjedelmes szövegedben hemzsegnek a nyelvhelyességi és helyesírási hibák, a szöveged nyelvileg szegényes, igénytelen.

2023. ápr. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6-nak

Köszönöm, hogy rászántad az időt és elolvastad. A kérésben szereplő hibáról tudok, de nem engedi már korrigálni. Ha a helyesírási hibákat a nevek toldalékolására érted, akkor abban egyet értek, ott én is éreztem, hogy elcsúszott valami. Egyébként nyelvhelyességi hibák alatt nem tudom mire gondolsz örültem volna, ha kicsit kifejted mert, így a hozzászólásoddal nem tudok sok mindent kezdeni. A szövegem nem igénytelen vagy szegényes, hisz a feltöltött történetek 90% -ka olvashatatlan az enyémhez képest. Erre kifejezetten odafigyeltem. A kérdésem terjedelme, lehet számodra szükségtelenül hosszú, de érdekemben állt mindent kifejteni. Láttam, hasonló tartalmú kérdéseket már itt és ott az volt a probléma, hogy alig írtak valamit azon kívül, hogy olvassák el. De azért köszönöm a kritikát is!

2023. ápr. 12. 08:58
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nincsen idő elolvasni, de hétvégén pótolni fogom. Ha szombat estig nem írok, akkor küldj nyugodtan üzenetet.


Viszont a fülszövegben (nem függeléknek nevezzük) már találtam néhány helyesírási és logikai hibát. Például, ha már ismerjük a nevét, akkor felesleges bemutatkozni, hiszen aki olvasta a Harry Pottert, az tudja, kicsoda Draco. Ezért is tűnik számomra értelmetlennek ismét bemutatkozni. A másik pedig a fülszöveg nem a bemutatkozás részét képezi. Inkább próbáld meg elmondani, miről is fog szólni a történet. Nem vagyok benne biztos, de maximum 200 szót szoktak erre javasolni.


Egy bekezdésben kétszer szerepel a "nos", ami felesleges lenne oda. A "túl tekinthetsz" egyben van. A vesszők nagyon sok helyen hiányoznak. Gyorsan megnéztem, hogyan írod a párbeszédeket, és rosszul. Gondolatjellel kell írni őket, nem kötőjellel.


És az egyik válaszod alapján jól értettem, hogy nem írsz karakter és helyszín leírást? Javíts ki, ha tévedek!

Hiába egy híres téma a HP, de akkor is kell leírásokat írni.

2023. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8. - nak

Nagyon köszönöm, ezeket valóban nem tudtam! A függelék kifejezést egy már kiadott könyvben olvastam, de lehet téves fordítás volt. A szóismétlések a negyedik fejezettől ritkábbak és a helyesírási hibák is. Bele kellett jönnöm :)

Természetesen vannak helyszín és karakter ismertetések is. A helyesírási hibákra sajnos jobban oda kell akkor figyelnem mert a gépem automatikusan javítja ezeket, de akkor ezek szerint nem mindig jól.

Köszönöm, még egyszer a kritikát!

2023. ápr. 12. 10:52
 10/22 NTBS ***** válasza:
29%
Én nem ismerem az alapsztorit sem, így nem tudnék hasznodra lenni.
2023. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!