Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki olvasta már Leiner...

Valaki olvasta már Leiner Laura új könyvét? (40 nyári nap a címe)

Figyelt kérdés
Tartalmát letudjátok írni?

2023. ápr. 21. 13:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem, de én is várom már, hogy a kezembe kerüljön.
2023. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Mivel még meg sem jelent így nem olvasta senki. Egyébként egy coming of age sztori lesz nyilván sok humorral és romantikával ahogy ezt már megszokhattuk tőle
2023. ápr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%
tipikus újrahasznositott sztori lesz megint.
2023. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%
SPOILER: A történet egy Zoé nevű lányról szól, aki egy vadasparkban vagy miben dolgozik, és összebarátkozik egy fiúval, aki korábban a légióban harcolt. Az ukrán háború kitörésekor megtudják, hogy ott az állatkertek is veszélybe kerültek, és egyik nagyvárosban (már nem tudom melyikben) több nagyvad került veszélybe. Elhatározzák, hogy elmennek oda, az útjuk azonban rögös lesz, mivel háború dúl, és nem engedik be a civileket. Zoé és a fiú találkozik egy helyi lázadócsoporttal, akik felajánlják segítségüket, és tervet találnak ki, hogy bejussanak az állatkertbe, kiszabadítsák az állatokat, majd elmeneküljenek az országból. A háború dúlta városban szembekerülnek az oroszokkal, akik megpróbálják megállítani őket. A lövöldözés és menekülés során a csoport és Zoé ügyességének és bátorságának köszönhetően sikerül kiszabadítaniuk az állatokat, majd egy lopott katonai teherautóba rakját őket és visszaindulnak a határ felé. Az úton azonban újabb akadályok merülnek fel, amikor az oroszok hajszolni kezdik őket. Menekülnek, autót cserélnek, vidéki utakon mennek, többször kénytelenek szembenézni a halállal és bevetni az összes trükkjüket és kreativitásukat, hogy kijussanak az országból az állatokkal együtt. Időközben a fiú és a lány szerelmesek lesznek egymásba. A végső leszámolás az oroszok által megszállt terület határán lesz, ahol a hadsereg elébük kerül; a könyvnek itt vége szakad és nem lehet tudni, hogy túlélik-e vagy sem (bár valszeg igen, mert egy második könyv is lesz, "Lariam álmai", amelyben a két fiatal Afrikában kell orvvadászokat megállítson, és belekeverednek a szudáni polgárháborúba).
2023. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%

Igen, arról szól amit #4 leírt. Én még nem értem a végére, de fura, hogy LL akcióregényt ír. De nekem bejött, sok romantika is van benne.

Zoé egy állatkertben dolgozik és összebarátkozik egy sráccal, majd elvégeznek egy állatvédő, állatmentő tanfolyamot is. Aztán mikor kitör a háború, Ukrajnába mennek, hogy egy (fiktív) nagyváros állatkertjéből mentsék ki az állatokat (a harcok alatt nem törődik az állatokkal senki, valószínűleg megsemmisül az egész hely). Partizánok segítségével eljutnak oda, rengeteg harc, bombázás, lövöldözés van. Kiszabadítják az állatokat, a főoroszt megeszi egy tigris. Menekülnek egy kamionnal, utána busszal, üldözik őket. Kb eddig olvastam, de remélem a héten befejezem.

2023. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%
persze 5-s...
2023. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
39%
Komolyan erről szól az új regénye?
2023. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ezek szerint :)
2023. ápr. 29. 17:02
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
csak viccelnek. nehogy elhiggyétek.
2023. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#9

Miért is?

2023. ápr. 30. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!