Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Leiner Laura "40 nyári nap"...

Leiner Laura "40 nyári nap" című könyvben szereplő Gödöllői Állatpark létező hely?

Figyelt kérdés

A találatok közt nem igazán tudtam eligazodni, a könyvben még egy kis térkép is van, amire viszont a találatok nem nagyon hasonlítanak. A könyv elején szokásosan olvasható a "mindennemű hasonlóság a valósággal a véletlen műve"- de ez lehet, hogy csak a szereplőkre vonatkozik.

Csak azért kérdezem, mert előző könyvei megjelenése után sokan csináltak képeket a helyszíneken.



2023. ápr. 29. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Gödöllőn nincs állatpark. Van kastély, arborétum, parkok, sportpályák, de kifejezetten állatpark nincs. De a szomszédban, Veresegyházon van egy medveotthon, nem csak medvékkel.
2023. ápr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom milyen állatparkról ír, de régen volt Gödöllőn egy "farkasember" (biztos a média ragasztotta rá), elég nagy területen élt vadállatokkal, amik amerikai filmekben is szerepeltek. Nem tudom, megvan-e még.


[link]

2023. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Horkai Animal Training Center
2023. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Még nem olvastam a könyvet, de biztos, hogy kitalált hely. A térképet Laura tervezte, ezt még ő írta instán egy kérdezz-felelek sztoriban. Gondolom ez olyan, mint ahogy a Szent Johanna gimi sem egy létező iskola, vagy ahogy a Bexiben a Pop/rock sztár leszek műsor is kitalált, akárcsak a BPRP és a Music Notes kiadó.
2023. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezek szerint egyáltalán nem létezik a hely.

Az Iskolák Országos Versenye sorozatban például több valós intézményben is jártak, emlékszem olyan részre, amikor a Tisza-tavi Ökocentrumban játszódott a fejezet, ami tényleg Poroszlón található.

Azért kicsit sajnálom, hogy nem lesznek képek a könyvvel a helyszínen, ha az nem létezik igazából 😅

2023. máj. 1. 22:51
 6/12 A kérdező kommentje:
#3 amúgy ez a Horkai Animal Training Center tényleg létező hely, lehet valami inspirációt merített belőle, de azért ez egy cseppet más, mint egy látogatóközpont
2023. máj. 1. 22:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem csak vadaspark van állapark az nincsen
2023. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
A Szent Johanna Alapítványi Gimnázium létezik, keress rá Googel Earth-on
2023. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kancácska válasza:
Régen a filmgyárnak volt ott egy telephelye, ami megszünt és most a közelben a veresegyházi medveotthon ami állatpark. Lovas helyek vannak, mint pl. a Lázár testvéreké domonyban.
2023. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 Létezik egy frászt. Laura ezer helyen ezerszer elmondta, hogy nem létezik. És megnéztem Google earth-ön is, csak a te kedvedért. Tényleg meg van jelölve egy hely, de ott nincs semmi, csak egyszerű lakások...
2023. szept. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!