Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen magazinok és újságok...

Milyen magazinok és újságok jelennek meg a Harry Potter könyvekben?

Figyelt kérdés

Szerettem volna megnézni, milyen magazinok és újságok jelennek meg a varázsvilágban, de sehol nem találok egy összeszedett listát magyarul. Az angol listákon szereplőknek pedig nem tudom mi lehet a hivatalos fordításuk.


Gondolok itt:


Daily Prophet - Reggeli Próféta

Witch Weekly - Szombati boszorkány


Ezeken kívül egyre sem emlékszem és sehol nem is találom.

Bármilyen a Harry Potter világában megjelenő magazint szívesen fogadom válaszként, de elsősorban ezeknek a hivatalos fordítására lennék kíváncsi:


- Seeker Weekly

- Quidditch Times

- Spella Weekly

- The Quibbler


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. máj. 21. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

The Quibbler - Hírverő

A többinek nincs magyar elnevezése.

Ha egy névben bizonytalan vagy, akkor a fandom oldal alján találsz egy Appearances fejezetet, ami felsorolja azokat a könyveket, filmeket, játékokat, bármi egyebet, ahol az adott dolgot említik. Ha az megvan, már könnyebb lehet megtalálni a magyar elnevezéseket is.

[link]

2023. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Seeker Weekly, Quidditch Times, Spella Weekly" Ezek szerintem csak a filmekben szerepelnek, és ki se mondják a nevüket.


A Reggeli Prófétán, a Szombati Boszorkányon és a Hírverőn kívül biztosan van még Transzformációs Szemle című szaklap is (ebben jelent meg egy cikke a fiatal Dumbledore-nak, amihez Bathilda Bircsók levélben gratulált neki), de nem tudom, ennek mi az eredeti neve.

2023. máj. 22. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de remélem van olyan is, hogy Bitchy Witches, amolyan HP világban lévő Playboy :D
2023. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazatok van! A többinek nincsen sajnos fordítása ezek szerint.
2023. máj. 26. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!