Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter fanfiction...

Harry Potter fanfiction kedvelők, mondanátok véleményt erről?

Figyelt kérdés

Wattpadon kezdtem el írni egy fanfic-et és érdekelne, hogy ki mit gondol róla. Csak egy irományom van eddig, de az nem fanfiction, hanem saját sztori. Nem vagyok jártas az írásban, de a történetet ha értékelnétek, azt megköszönném.


[link]



2023. jún. 2. 21:39
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
78%

Döcögős a szöveg, a szereplők úgy hangzanak, mint akik szövegkönyvből olvasnak fel – ember ilyen robotszerűen nem beszél.


Járj utána, hogy magyarul hogyan kell formázni a párbeszédeket, mert az sem sikerült.

2023. jún. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
70%
Hmm
2023. jún. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Ha beleképzeled magad a helyzetbe/szituációba, akkor nem lesz olyan, mintha szövegkönyvből olvasnának. Köszönöm a véleményed!
2023. jún. 3. 01:06
 4/57 A kérdező kommentje:
Azóta amúgy befejeztem egy újabb fejezetet, ha esetleg érdekel valakit. Remélem ránézel arra is. Várom a további kritikákat. Előre is nagyon köszi!
2023. jún. 3. 01:08
 5/57 anonim ***** válasza:
86%
#3 Nem most olvasok fikciót először, teljesen bele tudom képzelni magam. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a szereplők túl mereven fogalmaznak és nincs saját "hangjuk".
2023. jún. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
82%

Ez a történet arról szól,hogy egy masik iskolába jar a főhős,es a roxfortban is vannak barátai.

De ha masik suliba jar,nem a roxfortba akkor hogy a fenébe kerul bele roxmorst,a falu neve.

Vagy mindket iskola a falu mellett található?

A masik az,hogy nagyon uncsi a szöveg...en végig sem birtam olvasni,inkabb csak atfutottam rajta.

Azoknak a hazaknak meg a nevet sem tudtam kimondani, választhattal volna egyezerubb neveket is.

2023. jún. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem fanfiction, megváltoztattad a neveket, adatokat és szinte szóról szóra írod le a hp-ban történteket itt-ott kiegészítve.

A fanfic írás nem arról szól, hogy lemásolod az eredetit, hanem egy saját történetet mesélsz el - csak éppen egy nem általad kitalált, hanem már egy létező világban.


És nézz utána a központozásnak, a párbeszédeid botrányosak, össze-vissza írod őket, és még véletlenül sem találod el a helyeset.

2023. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj,de ez nagyon rossz...en erzrm kellemetlenul magam ahogy olvasom.
2023. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Azzal, ha valaki nem tudja kiejteni a házak neveit nem tudok mit kezdeni. Ez tényleg nem az én hibám. Szerintem egyáltalán nem bonyolultak. De akkor segítek:

A Leondort pont úgy kell kiejteni, ahogyan le van írva. A Serpenius az "Szerpeniusz", a Noctuar szintén nem egy nyelvtörő, csak szimplán "Noktuár"

Sajnálom, ha a párbeszédek ennyire szörnyűre sikeredtek, pedig nem üres csevegésekről szól, hanem a történet kibobtakozását segítik.

Az, hogy csak abban a világban játszódik, szintén téves, ugyanis ez még csak az eleje. Később a Roxfort is benne lesz, sőt a filmekből ismert karakterek is felbukkannak. Nem lemásolva van a történet, csak el kell valahonnan indulnia.

(Belátom, a Roxmorts-szal kapcsolatban tévedtem, valóban csak gyalog lehet megközelíteni.)

2023. jún. 3. 14:37
 10/57 anonim ***** válasza:
73%
Nem kiejteni nem tudom,hanem konkretan nehezemre esett elolvasni is(pedig hidd el nem gyengém az olvasas)
2023. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!