Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok? Írónak készülök,...

Elolvasnátok? Írónak készülök, ez amolyan házi feladat-féleség. (Maga a regény nem romantikus, ez csak egy kiragadott részlet. )

Figyelt kérdés

"...én maradtam a helyemen, ő meg Isten tudja hol szaladgált.

- Nem mondasz semmit? -

De, mindjárt. Csak egy kicsit összeszedem magam. Milyen könnyen beszél! Én meg állok itt, mint egy rakás szerencsétlenség, érzem ahogy pirosodik az arcom, dobog a szívem, a táskámat már rég leejtettem, ezer kérdés kavarog bennem, és mégis...és mégsem.

- Gyere. -

Megőrült. Most meg felvette a földről a táskámat, megfogta a kezem, és megyünk. Fogalmam sincs, hogy hová. Még mindig nincs erőm megszólalni, úgyhogy csak csimpaszkodom a kezébe, mint egy gyerek, és azon imádkozom, hogy el ne engedjen.

Kávézó. Ülünk, hallgatok, kávét iszom.

- Szóval ez volt. A részletek ráérnek később. Már, ha lesz később persze. Nem mondom, hogy szeretlek, ez már rég több annál. Az egészemnek a fele vagy, és tudom, hogy ezt te is így gondolod, de ha tévedek, most szólj, felállok és megyek.

Hallgattam."


2011. jan. 4. 13:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Minden vélemény érdekel, ami eszetekbe jut! Ha negatív, az is jó!
2011. jan. 4. 13:17
 2/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, így nem elég érthető, hogy miről is szól.
2011. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de nem a tartalmáról szóló véleményekre vagyok egyelőre kíváncsi, hanem, hogy a stílus így első olvasásra, pici részletből hogy tetszik.
2011. jan. 4. 13:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Az amúgy tetszik, emlékeztet az egyik könyvre (Silvana Di Mari). Persze nem biztos hogy elolvasnám, de van aki. Tetszenek azok a bekezdések, mint pl: "Kávézó." és "Halgattam".
2011. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat!
2011. jan. 4. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Stílustalan, üres, semmilyen.

Vagy direkt akarod azt a hatást kelteni, hogy egy erősen skizoid emberke az elbeszélő, aki magával erősebb párbeszédet folytat, mint a karaktereivel?

Az írással és a világgal ismerkedő tini-stílusa.

De ennyi anyag alapján csak általánosítani lehet.


Szívesen kritizálnék még többet is, ha mutatsz. :)

2011. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor keresek egy másik részletet, jó?

Egyébként nem tini, de az írással ismerkedőt eltaláltad! :)

Az írástanár azt mondta egyébként (mert mára kellett a feladat), hogy elsőre nem rossz. De gondolom tudott volna cifrábbakat is, csak rögtön az elején senkinek nem akarta elvenni a kedvét! :)

2011. jan. 5. 14:22
 8/9 anonim válasza:
Nem olyan rossz ha most kezdted. Csak egy dolog amit szerintem kerülj a közeljövőben: "és mégis...és mégsem". Le lehet írni ezt másképp is. (pl.: "...ezer kérdés kavarog bennem, mégis csak egyre szeretnék most választ kapni..." Persze csak feltételezem, hogy ez a mégis mégse ilyesmit akar jelenteni.)
2011. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 normaflora2900 válasza:
SSSSSSSSzerintem egész jó, de olyan Éhezők Viadalá-s. Már nem témában, inkább stílusban. Az, hogy: "Kávézó. Ülök, iszok, hallgatok." szerintem ez így koppintás, mert Suzanne Collins teljesen egy másfjata stílusban ír, egy teljesen újba, és az a jó, ha a sajátját egyedül ő használja.
2014. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!