Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Végül is miért nem vette el...

Végül is miért nem vette el Piton Harrytől a Herceg könyvét?

Figyelt kérdés

Saját döntése volt,nem Dumbledore kérte rá,mert már a mosdóban eldöntötte,hogy nála hagyja,amikor Harry át akarta rázni a Roonil Wazlib-os könyvel.Pedig iszonyú dühös rá.


1.Nem akarja,hogy kiderüljön ő találta ki ezeket a sötét varázslatokat-De Dumbledore előtt nincsenek titkai,mások véleménye meg hidegen hagyja...


2.Hagy tanuljon belőle a Kölyök,még hasznára válhat-Minden tehetségével védi Harryt,de ebből a tudásból sosem tanított neki semmit,egyrészt mert utálja,másrészt meg féltékenyebb ő annál....


Pedig legszívesebben biztos leleplezné a Bájitalok Újdonsül Mesterét,hogy az ő könyvéből dolgozik.Főleg az után,hogy Lumpsluck megjegyezte,hogy talán te sem voltál ilyen tehetséges diákom,Perselus.


Ez egy 50 éves könyv,még az édesanyjáé volt,benne van az összes feljavított receptje,benne van az általa kitalált összes ártás,és rontás,25 évig őrizgette senki nem férhetett hozzá...

Miért nem szerzi vissza?Mit akar titkolni?


2011. jan. 27. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem csak simán nem akarta, hogy bárki is rájöjjön arra, hogy ő a Félvér Herceg, mivel az általa kitlált és nem engedéjezett varázsigék és bájital recept módositások voltak benne. És nem nagyon volt bizonyitéka arra, hogy Harry azt a könyvet használja azon kivűl, hogy a sectumsemprat hasznalta.


Ennél jobb magyarázan nem jut eszembe, remélem segitettem :)


Ennél jobb magyarázat nem jut eszembe:)

2011. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hupsz! Véletlenül irtam le kétszer a mondatot :D
2011. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,de ezzel az a bajom,hogy Pitont nem érdekelné mások véleménye,és szerintem nem félelemből tartogatta magának ezeket az "okosságokat",hanem féltékenységből.Hiszen akár be is jegyeztethette volna hivatalosan is ezeket a újításokat,de nem akarta megosztani senkivel,ezért nem tette.

(na jó a fekete mágiával kapcsolatos varázslatokat nem,de a levicorpus,vagy a bájitalreceptek legálisak voltak)

Közben már azt hiszem rájöttem:

Nem a mosdóban tudja meg,hogy Harrynél van a könyv,hanem már rég tudja...csak azon lepődik meg,hogy ez a varázslat is a könyvben volt,és nem gondolta,hogy Harry ilyesmiket használni mer és tud.

Dumbledore előtt nincsenek titkok,és ő nagyon is jól tudja,hogy Harrynél van a könyv,és megkéri Pitont,hogy hagy használja a fiú.Szerintem Piton egyetlen dolog miatt engedné át Harry-nek a könyvet:ha Dumbledore erre kéri.


Sőt azt is megkockáztatom,hogy eleve ők ketten rendezték így,hogy Harry jobban be tudjon vágódni Lumpsluck-nál...

Hiszen a 6. rész előtti nyáron Dumbledore és Piton már mindent elrendez előre,még a 7. kötetben is ők mozgatják a háttérből a szálakat,pedig Dumbledore már nem is él....

2011. febr. 3. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!