Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A hivatalos kiadó milyen jogi...

A hivatalos kiadó milyen jogi eszközökkel bír egy interneten online elérhető könyv ügyében?

Figyelt kérdés

Van egy könyv (keresztény), amit online elérhetővé tettem oldalamon, hogy ezzel segítsek másoknak. A kiadó megkeresett, hogy vegyem le. Nem voltak durvák, ám határozottak. Egy hetet kértem, amíg erre reagálok, adjon ennyi időt míg döntök. Nagy nehezen elfogadta.


Van valamilyen eszköze ellenem? Hajlok arra hogy levegyem, egyébként egyéve fenn volt már.


Fontos számomra, segítsetek, akár jogászok is. ;) De minden vélemény érdekel és köszönöm!


(Annyi hogy egyértelmű hogy én vagyok az oldal készítője, nem titkolhatom, pl a domain regisztrációnál is kiad).


2011. aug. 9. 22:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha kirakom scribd-re és csak beágyazom, akkor mi van?
2011. aug. 10. 11:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi közöd van a kiadóhoz? Az említett mű kiadásra került náluk? Ebben az esetben szerződésben van meghatározva, hogy nem terjesztheted az interneten. Logikus, hisz a kiadót megkárosítod ezzel.
2011. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű amit felraktál az az anyag jogvédett! A másolat szerzők engedélye nélkül készült, szerzők írásos engedélye nélkül. Joguk van feljelentést tenni, amennyiben a kérésüknek nem teszel eleget, az anyagi kárt, perköltséget neked kell állnod szintén, amennyiben a bíróság nekik ad igazat, illetve a kiadó hajlandó ezért energiát fektetni. Ha a kiadó szerint megéri, akkor megteszi. De ha trükközöl, akkor te húzod a rövidebbett! Lenyomozható mindenki, bármit rak fel.
2011. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja éshát a szerző valószínű az értékesítés jogát átadta a kiadónak, így követelheti a kiadó.
2011. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!