Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter c. könyvekben...

A Harry Potter c. könyvekben egy félvérnek és egy muglinak (varázs képtelen) a gyereke félvér lesz vagy mugli?

Figyelt kérdés
Mert ha mugli és aranyvérű összeáll a gyerek félvér lesz. De ilyen esetben nincs valami szabály? Használjam a Mendel törvényeket, hogy hány százalék esélyben lehet mugli és félvér?:D
2011. aug. 15. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg pl. Hermione szülei mindketten muglik, szóval szerintem bármi lehet.

Két aranyvérű gyereke is lehet kvibli, ami ugye majdnem mugli...

2011. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából ezt sem értem. Hermione szülei muglik. A lányuk viszont akkor varázs képes mugli?
2011. aug. 15. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

"varázsképes mugli"= VARÁZSLÓ/BOSZORKÁNY! :D

Hermione mugliszármazású, de mivel tud varázsolni és felvették a Roxfortba, ezért ő boszorkány.


A muglik a varázstalan emberektől származó varázstalan emberek. A kviblik a varázslóktól származó varázstalan emberek.


A fő kérdésedre válaszolva: szerintem lehet félvér(tud varázsolni) vagy kvibli(nem tud). Mugli nem, mert az egyik szülője ugye tud varázsolni. :)

2011. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Használd Mendelt. :) Van egy cikk, ami a HP mágikus genetikájával foglalkozik (részben jók a megállapításaik, részben én nem értek egyet vele, szerintem jobban is meg lehetne oldani, kicsit több odafigyeléssel... ha már publikált cikk lett belőle, legyünk alaposak). Ebben azt állítják, és én is egyetértek ezzel, hogy a mágia dominánsan öröklődik, vagyis lehet varázsló vagy kvibli a gyerek (de a százalékok már a nagyszülőktől is függenek, elvégre lehet, hogy véletlen pont homozigóta "mágikus génekkel rendelkező" a mágus szülő - és akkor csak varázsló lesz a családban).
2011. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ez logikus, hogy a varázslók vére a domináns. Akkor a varázstalanoké recesszív.:)
2011. aug. 16. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ha igaz a megállapítás, akkor két varázstalannak (homozigóta recesszív) nem lehetne mágikus gyermeke...
2011. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: nincs statisztika a mugliszármazásúak arányára a teljes populációt figyelembe véve. Simán lehet a mutációs rátán belül. Mivel sem a gén, sem a génkörnyezet nem defíniált, szerintem dom.-neg. mutációról van szó, azaz el kell romolnia egy szabályozó faktornak, hogy a varázsló (normál esetben elnyomott) fenotípus a felszínre törjön, vagyis egy nagyobb kromoszómarégiót feltételezve (és mondjuk a cikkben taglalt insulatorokkal és enhanszerekkel operálva) bőven-bőven mutációs rátán beül van még az is, hogy csupa mugliszármazásúval töltsük meg a Roxfortot.

(Igen, mikor először olvastam az első részt, felállítottam rá egy modellt. Aztán tanultam biológiát, és fejlesztettem a modellt. Szeretem a science fantasyt, érdekes a fantasy kérdéseket valódi magyarázattal megtámogatni.)

2011. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!