Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek azok a könyvek amelyeke...

Melyek azok a könyvek amelyeket mindenképp érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
Indokoljátok is meg legyetek szívesek a javaslatokat.
2011. szept. 26. 10:01
1 2
 1/13 MarySue ***** válasza:

Milyen stílusra gondolsz? Vagy mindegy?


Én első kanyarban Stephen Kinget ajánlanék, mert szerintem iszonyúan jól ír. A Ragyogás c. könyv üt mindent.

(Lehet vitatkozni arról, hogy ponyva-e vagy sem, de lesz*arom:D)

2011. szept. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MarySue ***** válasza:

Charlotte Brontë: Jane Eyre - nagyon jó kis történet, bár nem tudom, kedves Kérdező, hogy bejönnek-e a romantikus sztorik

Simon Beckett: A halál kémiája - nagyon izgalmas krimi, és sok érdekességet megtudhatsz az igazságügyi antropológusok munkájáról (már ha bírja a gyomrod:D)

2011. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Én a ponyvákat eszem, ha kicsit is vevő vagy a debil humorra, a Galaxis útikalauz stopposoknak egy kötelező darab, nálam olyannyira kedvenc, ha nem tudok elaludni random kinyitom valahol és olvasgatom.


Nagyon tetszett Stieg Larsson Millenium trilógiája, amiből a filmeket is csinálták, hihetetlen izgalmas, reális, nagyon lehet a szereplőkkel hasonulni.


Ha Fantasy érdekel esetleg akkor kicsit földhözragadtabb (értsd első fantasy könyvedként is meg fogod érteni) R A Salvatore könyvei az elejétől sorrendben. Az első 3at nem tudtam letenni.

2011. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Parfüm c. könyv

álmosvölgy legendája


és az összes Dan Brown mert tökmás a könyv mint a filmek.

2011. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én gyűjtögetem magamnak azokat a címeket, amiket tervezek majd elolvasni, de ehhez azt a 100-as listát vettem alapul, amit régen A Nagy Könyv néven állítottak össze. Van persze, amit ki fogok hagyni, engem az erősen történelmi hátterűek nem kötnek le, a sci-fi viszont most nagyon.


[link]


A Galaxis útikalauzt én is csak ajánlani tudom (5 kötet), a film nem tetszett, amit csináltak belőle. A könyvnek sokkal jobb hangulata van, és a poénok is jobban jönnek ki.

Rejtő összes, tőle eddig A három testőr Afrikában a kedvencem, megunhatatlan.

Graham Hancock: Istenek kézjegyei: ezt még nem olvastam, egy rokonomnak vettem meg ajándékba, de annyira tetszik neki és áradozik róla, hogy most már nagyon kíváncsi vagyok rá. Amúgy is szeretem az összeesküvés-elméleteket, megmagyarázhatatlan dolgokat (Däniken összes is tervben van). Ha nem is veszek mindent komolyan, amit írnak, de szórakoztató elgondolkodni rajta.

2011. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat, nincs semmi konkrét, olyanokra vagyok kíváncsi, amiket már mások olvastak és úgy gondolják érdemes elolvasni :)
2011. szept. 26. 13:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a listát, nagyon hasznos :D
2011. szept. 26. 13:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Barney Stinson könyvei, ha nézed a sorozatot, akkor különösen érdekes lehet

J. D. Salinger- Zabhegyező: nagyon jó a stílusa, ütős, érdekes

Dürenmatt-Fizikusok

Örkény-Tóték: nagy a CSATTANÓ a végén :D

2011. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kovács András Péter - Multigáz

Mindenképp ajánlom:D

2011. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy miért a KAP könyv? Mert állati vicces, én rengeteget röhögtem rajta:D
2011. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!