Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Nagy Könyv 100-as listáján...

A Nagy Könyv 100-as listáján szereplő könyvekből te hányat olvastál eddig el?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 17. 23:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Én 46-ot számoltam össze, többre számítottam.
2011. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
49-et számoltam össze.
2011. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Hány évesek vagytok?

Én szégyen szemre még csak 36-ot:S 19/L

2011. okt. 18. 17:55
 4/30 anonim ***** válasza:

tegnap 23:46 vagyok.

Én 38 éves vagyok.

Az igazság az,hogy 100-ból 49 -et olvastam,de vannak könyvek amit semmi pénzért nem olvasnék el,vagy nem ismerem..Így sosem lesz meg a 100..

Egyébként ez a HArry potter könyvek(soha nem olvasnám ki)

91-től--100 ig lévő listán egyiket sem olvastam és van olyan amit most olvastam először hogy van ilyen könyv..Egyébként Faludy Györgyöt sem olvasok,mert az nem érdekel.Viszont nagyon sok könyv van amit hiányolok a listából,mert azok tényleg olyan könyvek amit érdemes elolvasni.(mondjuk ott van a világirodalmi listánál jó pár)

Tovább olvasva a listát a "Magyar művek"-nél 13 könyvet a "Világirodalmi művek"-nél 22 könyvet olvastam.

2011. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Én 40-et, 25 éves vagyok.. majd pótolom lassan ;)
2011. okt. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

ma 18:28

Azért annak örülök hogy a két nagy kedvenc könyvem is a listán szerepel.

Az egyik magyar könyv (egymás szemében)

a másik az Elátkozott királyok..Imádok őket.Ha nem olvastad akkor nagyon ajánlom neked.

2011. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

oké, mindenképp megnézem majd:)

Amúgy miért vagy ennyire HP ellenes?:) mármint ha nem olvastad, nem tudhatod, mennyire jó:D

Én nagyon szeret(t)em. Szerintem irodalmilag is megállja a helyét, nem úgy, mint például a Twilight. Bár... utóbbi nemcsak irodalmilag, hanem mindenféleképpen rossz:)

Amúgy Faludyt én sem olvastam még, de a listában szereplő könyve a tartalma alapján jónak tűnik. Molyon is nagyon dicsérték:D Majd egyszer elolvasom.

Én egy könyvet nem értek ebben a listában

Állítsátok meg Terézanyut!

Ez annyira, de annyira borzalmas könyv, hogy azt már nem lehet fokozni. Ráadásul sokkal jobb könyveket előzött meg.

2011. okt. 18. 18:55
 8/30 anonim ***** válasza:

ma 18:28 vagyok.

Hogy miért vagyok Harry Potter ellenes??

Nem vagyok az,csak elkövetem azt a hibát,hogy megnéztem az első részt filmben,és borzalmasat csalódtam benne.

Az írónő több régi mondákból,mesékből összegyűjtötte és írt egy csokor mesét mint Harry Potter.A film annyira gagyi volt,hogy innentől kezdve egyszerűen képtelen lennék elolvasni..De nem ítélem el aki szereti.Nem vagyunk egyformák..Nekem a Grimm mesék,vagy a holleanyó 1000x jobban tetszik.

Twilight könyveknél is hasonló a tapasztalatom.Megnéztem az első részt,és borzalmas filmnek találtam.Ezért már a könyv sem érdekel.

Érdekes hogy a Gyűrűk urát is előbb filmben láttam,és az bizony nagyon tetszett.Így elolvastam a könyvet is.

Az egyik szórakozásom,hogy igyekszem magamnak véleményt alkotni a film és a könyv között..

Faludy Györgyöt meg azért nem olvasok,mert se nem íróként se nem költőként nem vagyok oda érte.Valamiért nekem az ő gondolatai távol állnak tőlem,lehet nem értem vagy nem érint meg.Nem tudom..

Én az "Állítsátok meg Teréz anyát" c' könyvet nem olvastam.De ha azt mondod,hogy pocsék akkor már nem is igazán érdekel(hiszek neked)

Én a sortalanságot olvastam el Kertész Imrétől.NA ha te a Teréz anyát borzalmasnak találtad akkor a sortalanságnál vagy sírni fogsz a kínlódástól vagy a sarokba vágod..Annyira pocsék könyv,hogy a feléig sem jutottam el..Egyszerűen nem fért a fejembe hogy miért is kapott ezért az ócska ponyvaregényért irodalmi nobel díjat Kertész Imre.Főleg hogy sok ezer holocaust témájú könyv van ami sokkal többet érnek mint ez..Ha nem olvastad akkor nem is tanácsolom..(de az ellenségednek ajándékozhatod..:)


<örülök,hogy tudok veled könyvekről beszélgetni>

üdv

2011. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

hehe:)

Pedig pont múltkor gondolkodtam, hogy lassan el kéne olvasni:) Mármint a Sorstalanságot. De épp múltkor mondta egy osztálytársam, hogy ő is alig bírta elolvasni:) Na mindegy, majd egyszer talán Vaterán 1 Ft-os aukció keretén belül szert teszek rá, addig meg kibírom:D

Amúgy a Grimm meséket én is imádom:D De a film is nagyon jó lett (a Grimm, a 2005-ös). Nem tudod, hogy az eredeti Grimm meséket hol lehet elolvasni, vagy hol lehet megszerezni őket? Ofőm mondta még anno - meg azóta máshol is olvastam -, hogy a cenzúrázatlan változatok inkább horrormesékre emlékeztetnek. Húú de elolvasnám. Már németül is kerestem, de nem találtam:S

Faludy amúgy mint ember, nekem sem volt szimpi. De az a könyv felkeltette az érdeklődésemet:)

Amúgy én is szeretek könyvekről beszélgetni:D

Azt hiszem könyvmoly lettemxD Most egyszerre olvasom a HP 1-et németül (nyelvvizsgára készülök:D De jó, mert magyarul már annyiszor olvastam, hogy beépített szótár van a fejemben hozzá:D), Sagantől a Korok és démonokat, Dawkinstól az Isteni téveszmét, Darwintól a Fajok eredetét, a Virágot Algernonnak c. könyvvel meg most végeztem. Az nagyon tetszett, irtó jó könyv, pár nap alatt kivégeztem. Meg ma elkezdtem olvasni a Száll a kakukk fészkére c. jönyvet. Filmben imádom, remélem könyvben is lesz annyira jó. Szóval... kezdenek agyamra menni betűk:)

2011. okt. 18. 23:18
 10/30 anonim ***** válasza:

a száll a kakukk fészkére c'könyv nagyon jó.Sokkal jobban kiemel dolgokat mint a film de Jack Nicholson piszok jól játszik,és ezért a film is szuper.

Nem tudom,hogy az ofőd mit mesélt neked a grimm mesékről.Nekem apám volt könyvmoly,és élete során rengeteg könyvet gyűjtött össze.Köztük van egy régi grimm könyv is.Gyerekkorom kedvenc könyve volt.De az a könyv nem horrorisztikus,hiszen a Grimm testvérek a különböző helyi települések mondáit,mesét gyűjtötték össze.Attól különlegesek,hogy ők voltak az elsők akik ezt csinálták.De kutattam egy kicsit neked,és talltam egy régi Grimm könyvet,hátha érdekel.

[link]

Én nemrég olvastam el Orwel 1984 c1 könyvét.Hát elég megrázó elképzelés,de jó könyv.

Jelenleg egy kis történelmet olvasok Anglia,és Skócia összes királyai,és királynői történetéről.Kicsit nehezen megy mert angol könyv ,és az angol tudásom hiányos..

De már előkészületben van Asimov: Éna robot c'könyve..

2011. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!