Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki össze tudná foglalni a...

Valaki össze tudná foglalni a Karamazov testvérek történetét?

Figyelt kérdés
Az,az igazság ,hogy el kellett volna olvasnom,de nem jött össze. Most meg már nincs is rá időm és neten se találok rövid verziót pedig nagyon fontos lenne.
2011. nov. 13. 16:34
 1/7 anonim válasza:
55%
2011. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

A Wikin elég keveset tudhatunk meg erről a műről. Talán egy kicsit bővebben irok, mert szeretem az orosz klasszikusokat.

Dosztojevszkij is, mint több más nagy orosz iró, tökéletes rársadalmi korrajzot tár elénk, melybe mindig belecsempészi önmagát is. Valamelyik szereplőn keresztül az iró jelleme, dilemmái szűrődnek át. Az ész, a társadalmi visszásságok, a bűnös gondolatok, a felső tizezer buja, bűnös életmódja viaskodik a krisztusi gondolatokkal, a szeretettel, a megváltással, a megbocsájtással és bűnbánattal.

Kérdés mindig, hogy melyik győz. Ebben a regényben Dosztojevszkij pesszimistán vet véget a kűzdelemnek: a négy fivér közül Aljosa megőrül, Dimitrij ártatlanul ül börtönben, a család története tragédiával végződik.

Végülis az erkölcsi mondanivaló nagyjából ez, azért ilyen hires ez a regény, mert annyira tökéletes ötvözete a korrajznak, amiben az iró élt, és a spirituális, vallási, erkölcsi alapigazságoknak, melyekre az iró is gyötrelmesen vágyott, de ő is belesüllyedt a szerencsejátékok és az erkölcstelenség világába.

Irjam le részletesebben a történetet, vagy ennyi elég? Vagy próbálj még rákeresni a Google-ben, muszáj, hogy legyen róla valami.

Üdv

Virág

2011. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,de én a cselekményre voltam kíváncsi.

Rengeteget kerestem a neten,de nem találtam semmi hasznosat

2011. nov. 16. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most írok belőle olvasónaplót,de még nincs kész, most olvasom. Mire kell, sürgős?
2011. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Itt egy link, egy filmhez, itt megtudod nézni, kicsit hosszú.

http://www.youtube.com/watch?v=nFcy1ff0HJg

2011. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megint én. Ha tudsz angolul:

[link]

2011. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz,de már nem aktuális.
2011. dec. 24. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!