Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a történetem...

Hogy tetszik a történetem kezdete?

Figyelt kérdés

Ha így kezdeném el a történetemet, szívesen továbbolvasnátok? Egyébként hány évesnek gondoltok a stílus alapján?


Mindenki véleményét nagyon köszönöm. :)


[link]



2012. ápr. 19. 18:35
1 2
 1/13 Tóth Bulcsú ***** válasza:
76%

Hát én le vagyok nyűgözve. Kellően tördelt, grammatikailag több mint korrekt, a leírások és részletezések megfelelő mennyiségűek. Én 22 körülire tippelném a korodat, de már ilyen fiatalon is nagy tehetségnek tartom, hogy így tudsz írni.


Engem csak az zavart kicsit, hogy ilyen 70-es évek végi nyomozós regénynek képzeltem el az elején, aztán bejött Katy Perry meg a menopauza, amik eléggé 21-ik századi szavak. A Jonathan meg Mary nevek pedig eléggé régiesek. Nekem eddig ez egy retro detektívregénynek tűnt, de behoztál olyan elemeket, amik már a modern krimikre utalnak. Szerintem még azt kéne letisztáznod magadban, hogy melyik úton akarsz haladni, mert mindkettő jó, de te eléggé kevered őket, és a hibridek ritkán szoktak jól elsülni. Maga a cselekmény az klasszikus, retro: sikeres de kiégett gyilkossági nyomozó whiskyt vedel és flörtöl a csaposlánnyal, de a környezet meg modern: fiatalok szórakozóhelye, Katy Perry dala a háttérben.

Persze ez csak az én véleményem, ez a te történeted, kedved szerint írod és alakítod. Mindenesetre én továbbolvasnám, mert ahogy írtam az elején, eléggé professzionálisnak tartom, és én szeretem a krimiket, meg a detektívregényeket egyaránt, a tied pedig eddig jónak tűnik a történet alapján. :)

2012. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a kritikát. Még a történet elején járok, úgyhogy a neveket átírom akkor modernebbre. :)


Lehet, hogy akkor kicsit rosszul érzékeltettem a dolgokat, mert a nyomozóm nem teljesen kiégett, hanem egyszerűen rossz napja van, a későbbiekben majd látjuk, hogy nem ennyire bosszús, csak most sok minden összejött neki.


Mindenesetre még egyszer köszönöm. :)

2012. ápr. 19. 19:36
 3/13 Tóth Bulcsú ***** válasza:
Ééé, de várjál, eltaláltam a korodat? :D És fiú vagy vagy lány? Mert ezek után érdekelnek.
2012. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 15-20 között vagy és úgy gondolom lány. :) A helyesírás és a nyelvhelyesség jó (talán hibátlan?). Maga a történet nem rossz, de kicsit sablonos. A harmincas pasi, aki agglegény és karrierista, szeret flörtölni, de valójában meg akar állapodni. Mondjuk, a pultos csaj rögtön szimpi lett, ahogy oltani kezdte a zsarut. :) Azért, szívesen tovább olvasnám, kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből.
2012. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon tetszik :D


Gratulálok!


Amúgy 16-17 évre tippelnék.

2012. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. ápr. 20. 21:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Heló!


A beszélgetések néhol elég mesterkéltek, hiteltenek voltak, egyszerűen nem illettek egymáshoz és a szereplők szájába a szavak.


A szóismétlésekre oda kéne figyelned, mert bár egy regénynél természetesen tágabbak a határok, azért egy kis koncentrálással máris jobbá tehetnéd a szöveget.


Továbbá nézdd át az "amikor-mikor" és hasonló szavak használatát, ugyanis nem mindegy, mikor mit használsz.


Ezektől eltekitnve a többi rendben volt" és tetszett. Gondoltam most elsősorban a negatívabb észrevételekre vágysz és nem az egekig való örömteli, ugyanakkor álszent magasztalásra :).


Sok sikert!

2012. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a véleményt. :) A szóismétlésekre igyekszem odafigyelni, majd visszaolvasom ezt a részt, és megpróbálom kijavítani őket.


Ami pedig a párbeszédeket illeti - meg tudod mondani, hogy miért gondolod úgy, bizonyos szavak nem illenek a szereplők szájába? És konkrétan melyek ezek a szavak? :)

2012. ápr. 30. 17:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Ami szemet szúrt elsőre: minden bekezdést szinte a főszereplőid nevével kezded.
2012. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


"Ha nem ismernélek, csúnyán meglakolnál a viselkedésért."


Ez a meglakolnál nagyon hmm, zavaró, egyszerűen nem illik egy szolgáló szájába.


"Mikor kivénhedt harmincévesként egy tinédzsereknek létesített szórakozóhelyen vedelek?"


Akadémiára járt a főhős, viszont azért ez meglehetősen erőltetett, mondhatni furcsa :P.


Lehet, hogy ezek csak nekem szúrnak szemet, viszont kérdezz rá másnál is, biztos ami biztos.


Egyébként had ajánljam a kedvenc krimimet, az Angyalszivet a figyelmedbe, őrülten jó a leírása, rengeteget lehet tanulni belőle :).

2012. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!