Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem derül ki sosem,...

Miért nem derül ki sosem, hogy hányas a szemüvege Harry Potternek?

Figyelt kérdés
Egy olyan részre sem emlékszem, amikor elárulja Harry, hogy hányas a szemüvege... meg egyáltalán hogy közel, vagy távolra nem lát... ti tudjátok?
2012. aug. 15. 19:15
 1/10 rajcziz ***** válasza:
Mert ez az információ egyáltalán nem lényeges.
2012. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lehet. de engem érdekel. meg ha olyan nagy ászok a varázslók, simán orvosolhatnák a problémát, még szemműtét se kéne...
2012. aug. 15. 19:22
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Azt ugye vágod, hogy ez csak egy film... Tökre nem lényeg, az csak egy kellék. De úgy emlékszem, hogy távolra nem lát. Keress rá angol guglin, a sok hp fan biztos kiderítette már.
2012. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
MI AZ HOGY EGY FILM??? Dehogy is. A HARRY POTTER EGY KÖNYV. Kedves előző kommentelő, én ezt kikérem magamnak, a film csak egy gyenge utánzat, Daniel Radckliffe hülyeségeivel.Egyébként tényleg részletkérdés, tökmindegy milyen szemüvege van. Az, hogy közel, vagy távol látó, szerintem ki tudod deríteni abból, hogy nem csak olvasni veszi fel. Ha téged ez tényleg annyira érdekel:)
2012. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az információ nem lényeges annyira. Szerintem azért nem gyógyították meg, mert a szemüvege teljesen hozzátartozik Harryhez, a karakterének meghatározó része. Így Harry Pottert még azok is felismerik akik még a filmeket sem látták. Nem hinném, hogy a varázslóvilágban lennének dioptriák... Ők más módszerekkel gyógyítanak, tehát másképp határozzák meg a lencsék erősségét is.
2012. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ugyan nem derül ki, hogy hányas, de elég rossz lehet. SPOLIER! A második részben, amikor megitták a százfűléfőzetet, nagyon furcsán (nem)látott a szemüvegben, vagyis elég vastag lehet a lencséje. Tudja ezt mindenki, akinek jó a szeme, és vett már fel távollátó szemüveget. A hetedik részben Hermione jegyzi meg, amikor már Harryvé lett, de a szemüveget még nem vette föl.


És távolra nem lát, hiszen azért hord folyamatosan szemüveget.

2012. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4#. Caps Lock nélkül is megértem. És hidd el tudom, hogy könyv, mivel mindegyiket olvastam. De pont akkor az jutott eszembe, hogy film.
2012. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lényeges infó (ahogy az sem, hogy látott egyáltalán, hiszen fejlődő szervezet, de azt nem írják, hogy kapott volna új szemüveget). Az biztos, hogy rövidlátó volt, azaz távolra nem látott, és 17 éves kora körül olyan -4, -5 körül lehetett a dioptriaszáma (ez egy erős tipp).

Hogy miért nem gyógyították meg? Egyszerű. Amíg iskolás volt, addig a nagybátyja volt a gyámja, ő nem akart ilyenre költeni, illetve nem is egyezett volna bele egy mágikus gyógyításba. Utána meg nem volt rá idő, Harry sem törősött vele. Később, mikor már tényleg felnőttnek számított, akkor egyszerűen már hozzátartozott az imidzséhez, miért változtatott volna? Ha egy ismert személy holnap megjelenik más frizurával, az újságok megrohanják, hogy miért tette. Feltételezem, Harry nem akarta ezt, meg is szokta a szemüveget, nem zavarta, nem vágyott másra, szóval minek változtatott volna? Ahogy ma is széles körben elérhető a lézeres szemműtét, mégis sok a szemüveges. Ez nagyjából hasonló.

2012. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#3. Reméltem is:)
2012. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ami most jutott eszembe. Tegyük fel, Harry szemüveges lett úgy hat-hét éves kora környékén. Kapott is egy gyerekméretű szemüveget. Na, most azt vagy megnövesztette a roxfortos hónapok alatt, vagy a végén már nagyon szorította. z8)
2012. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!