Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani olyan angol...

Tudnátok ajánlani olyan angol nyelvű könyveket amiket egy közép/haladó szintű tanuló élvezettel tud olvasni?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok mint azok a kis fekete vékony könyvek a boltokban. Pl.: Black beuty, King' sansom... Olvastam a Harry Potter 3-at és a 7-et de azok már egy kicsit nehezek voltak. Ha esetleg linket is küldenétek hogy hol lehet esetleg letölteni az még jobban megköszönném! :) 18/L

2013. jan. 13. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Felejts el azokat a kis vékony könyveket. Különben ők a Bookworms (Könyvkukacok) sorozat tagjai, átlagban kb 1500 szavas szókinccsel. A középfokúra meg már alapban 6-8 szó kellene.


You just burn your money buying them.

2013. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Agatha Christie meg a Sherlock Holmes könyvek viszonylag könnyű nyelvezetűek.
2013. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kedvenc sorozatod akkor bóklássz a fanfiction oldalakon :D a kis fekete könyvek egy drabble hosszának felelnek meg Én rengeteg mindent tanultam ezekből a történetekből. Bár mielőtt belevágsz tanulmányozd kicsit a rövidítések jelentését mert a leírásban általában csak ez van.


Egyébként ha könyvet szeretnél akkor Perks of being a wallflower.

nem túl nehéz a nyelvezete és szerintem igazán olvastatja magát :)

2013. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Perks of being a wallflower.


Ne tassék a kis vékony kényv és ot van hogy perk, ami nagyon nem alapszó, de a wallflower se az mert az meg falivirág lenne. Persze ne hallgasss rám. Előzőnek igaza van.

2013. jan. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó utolsó ebben igazad van,hogy a cím nem alapszavakat tartalmaz,de egy-kettőt kilehet szótárazni mert így fejlődik a szókincs.

Most felütöttem a könyvet egy random oldalon.


"The first three speeches were very similar. They all had quotes from pop songs that had something to do with the future. And all through the speeches, I could see my mother's hands. She was gripping them tighter and tighter together."


szóval az egész ilyen, hisz a történet baráti levelek láncából áll össze.

Én pár óra alatt felzabáltam :D bár lehet csupán túl lelkes könyvmoly vagyok :)

2013. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

She was gripping them tighter and tighter together


Normális estben nem gripping lenne... De a grip se igazán alapszó. És akkor hogyan jön ki az 1500?

2013. jan. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem vitatkozni akarok de ezt pont te írtad

"Különben ők a Bookworms (Könyvkukacok) sorozat tagjai, átlagban kb 1500 szavas szókinccsel. A középfokúra meg már alapban 6-8 szó kellene.


You just burn your money buying them."


az 5-6 szót én 5-6 ezernek veszem,de a lényeg az,hogy beleköthetsz,de szerintem igazam van,legalább is mi tanultuk angolon a grip igét :)

És ha közép/haladó szinten van akkor az ajánlottam egy teljesen elfogadható könyv, hisz mégsem Shakespeart írtam :) mert az tényleg kegyetlen, nehéz még az angoloknak is :)

2013. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a legtöbb Bookworms-nek létezik eredeti verziója is, amiből átírták a leegyszerűsített könyvet. KIváncsi lennék az összevetésre az eredetivel.


Beleolvastam néhányba, az egyetlen (szerintem) normális szöveg a fociról szólt, talán zöld a borítója.

2013. jan. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Húúú. Nagyon köszönöm a sok választ. Én mondjuk igazán nem bánom ha sok olyan szót is olvasok amiket nem használunk naponta. Persze az is igaz, hogy ha nincsenek meg az alap szavak akkor hiába tudom a legkülönb angol szakszavakat, he nem tudok kérni egy Kólát. :D
2013. jan. 23. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!