Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az tényleg ciki, hogy egy...

Az tényleg ciki, hogy egy magyar nyelvű,300 oldalas szépirodalmi regényt 10 nap alatt olvasok el?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettünk olvasási szokásokról, és akkor jött ez elő. A véleményéből nekem az jött le, hogy szerinte ez lassú ütem, mert felnőttként a napi 30 oldal egyenlő a nullával.


Én meg éppen azon vagyok, hogy a napi 30 oldal meglegyen. Több lehet, de minden nap az a minimum.


2013. febr. 5. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:

:D Én még ennyit sem olvasok, ha valami nem köt le.

Szerintem nem az.

2013. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nálam ez néhány óra ... nem tudok könyvet több részletben olvasni
2013. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem egyáltalán nem ciki, mert a könyvolvasás nem IS LEHET az. Hát, mondjuk nagyon lassú, de cikinek nem nevezném.

"azon vagyok hogy meglegyen" -Akkor olyan rossz könyvet olvasol? Mert én a legizgalmasabb rész közepében nem tudnám letenni. Én hétvégén,mikor semmi dolgon nincsen, kb. 5-600 oldalt szoktam olvasni.

13/L

2013. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Ne ragadj ki részleteket abból, amit írtam.

Ez az eredeti:

"Én meg éppen azon vagyok, hogy a napi 30 oldal meglegyen. Több lehet, de minden nap az a MINIMUM."

Ez azt jelenti, hogy ha olyan résznél járok, akkor lehet, hogy 60 oldalt is elolvasok, stb.


Ugyanakkor a munka, tanulás, házimunka mellett nem tudok naponta többszáz oldalt olvasni.

2013. febr. 5. 17:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Munka, tanulás mellettén sem tudok, mert nincs időm többet. Nyáron, amikor semmi dolgom nem volt, az Elfújta aszelet 3 nap alatt elolvastam, pedig 1200 oldalas. Most, hogy kevés időm van, van, hogy egy 300 oldalas regény felett dekkolok 1 hetet. Vagy többet...


Na, summa summarum- akkor sem ciki 30, ha van időd olvasni.

2013. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
mondjuk, én egy-két nap alatt túl vagyok egy könyvön
2013. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem, nem ciki.
2013. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki. Mindenki úgy osztja be az idejét, ahogyan tudja. Inkább becsülni kéne azt, hogy a napi elfoglaltságaid mellet egyáltalán szakítasz időt az olvasásra.
2013. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem ciki, ha dolgozol/tanulsz mellette.

Nekem is néha jó,ha 20 oldalt eltudok olvasni lefekvés előtt, nem hogy egy könyvet! Pozitívum, hogy legalább olvasol. Én pl. a vonaton/buszon annyi felnőttet/fiatalt látok, akik bambulnak ki a fejükből vagy a telefonjukat buzerálják, hogy az nem igaz!Pedig egy 40 perces buszutat(pláne ha van ülőhely) a legjobban úgy lehet kihasználni,ha olvas/tanul az illető.Én szóbeli 60%-át utazás alatt tanulom meg.

2013. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs baj vele. Olyan tempóban olvasod, ahogy tetszik és jólesik.


Én például eltudnám egy nap alatt olvasni a könyveim, amiket mostanában olvasok, de nem tudom olyan gyorsan venni az újakat, így próbálom minél tovább húzni és keveset olvasni egy-egy nap... bár van, mikor nem bírom ki és a napi 2 fejezet helyett megvan a 6 is :)

2013. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!