Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mért szereti mindenki a SzJG-t?

Mért szereti mindenki a SzJG-t?

Figyelt kérdés

Ha találkozok más lányokkal , mindig azt mondják hűha ez aztán a könyv , belekezdtem..kb. 50 oldalt olvastam, de ez a könyv egyszerűen unaaaalmas , szinte semmi érdekes nem történik benne , irodalmi értéke nulla,

a szereplők borzalmasak.Mért imádják ezt a könyvet annyian? 15/l


2013. márc. 9. 16:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
51%
Mert a mai fiatalság nagyon el van butulva és épp az igényeiknek megfelelő ez a könyv. Jó, hogy te nem vagy olyan.
2013. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
63%

Mi az a SzJG? Én még nem is hallottam róla.

Amúgy nem kell, hogy egy mű komoly irodalmi értéket közvetítsen ahhoz, hogy megfogja az éretlenebb korosztályokat. Hisz ők pont az éretlenségük, tapasztalatlanságuk miatt nem tudják még helyén súlyozni a dolgokat, hogy mi mennyit ér, mennyire jó. Nekik még elég, ha valamilyen szinten képesek azonosulni a történet szereplőjével, még ha az írásmód borzasztó gyatra is (lsd. Alkonyat quadrilógia). Vagy a másik lehetőség, hogy egyszerűen csak mennek a csorda után, mert követni kell a divatot.

2013. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 AccountManagerkovács ***** válasza:
49%
Örülök, hogy van olyan, aki nem ezt a szemetet olvassa. Egyszerűen utálom, hogy ha belépek a Könyvek részlegbe, MINDEN kib*szott kérdés erről szól... Bocsánat az erős kifejezésért, de tényleg nagyon utálom.
2013. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
41%
Nem egy nagy mű, de szórakoztató. Ennyi.
2013. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
És erre a hülyeségre pazarolnak csomó papírt! És a sorozat eddig 8 azaz 8!! részes.. Pff..
2013. márc. 9. 18:04
 6/41 A kérdező kommentje:
nem értem, hogy olvashat a mai fiatalság ilyen szennyet..mégcsak sztorija sincs.. És köszönöm a dicséretet :)
2013. márc. 9. 18:06
 7/41 anonim ***** válasza:
60%

Mielőtt belekezdek: én sm szeretem az SZJG-t és tényleg nagyon idegesítő, hogy minden 3. kérdés erről szól.

De én nem hinném, hogy az itt jelen lévők egész nap Szolzsenyicint, Bulgakovot, Nietzsche-ét, estleg Darwin evolúciós elmélet olvasnák. Szeirntem mindenki szokott olyan könyveket olvasgani, amiknek nincs más célja, csak a puszta szórakoztatás. Ezért is képmutató dolog olyat állítani, hogy " pff, hát ennek értéke nincs, pff... nem szépirodalom", mert nem hiszem el, hogy valaki nem olvasna ilyen "ponyva" regényeket.


A kérdésedre a válasz: mert szórakoztató, könnyen emészthető, tiniknek tinikről könyv. Ennyi a titka.

2013. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó: nem, nem csak Bulgakovot és a többieket olvasok. Természetesen szoktam könnyebbeket is olvasni, de azért a szórakoztató irodalmon belül is vannak ám elég komoly színvonalbeli különbségek. Ott van például az örök legeslegnagyobb kedvencem, Rejtő, őt is ponyvának szokás titulálni, ugyanúgy, ahogy az "szjg"-t, mégsem lehet őket egy kalap alá venni. A szórakoztató irodalom nagy halmazán belül is van rengeteg értékes, színvonalas mű, amelyek természetesen a nyomába sem érhetnek az orosz prózaíróknak, de nem is az a céljuk, hanem az, hogy színvonalasan szórakoztassanak, hogy nevettetés közben kulturális élményt is nyújtsanak. (Pl. Terry Pratchett)

Van továbbá, ami egyszerűen csak rossz. Ilyen a "szjg", a "tvájlájt", meg a többi.

Ha a tévéműsorokkal szeretnénk párhuzamot vonni, a Columbo és A gyanú árnyékában egyaránt könnyű, szórakoztató(nak készült) sorozatok. Mégis ég és föld a kettő. Nem tagadom, nem csak művészfilmeket nézek, hanem néha sorozatokat is. De nem akármilyet.

2013. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Én se ilyen nagy szépirodalmi regényeket szoktam olvasni, de én belekezdtem az SzJG , és ez a könyv még szórakoztatónak se mondható , ahogy olvasgattam róla , az egész könyv csak a 2 főszereplő "szerlméről" szól.

Nem azt mondom hogy minden könyv amit olvasnak legyen egy "hű de komoly" témájú mű , de a minimális szintet el kéne érni..

2013. márc. 9. 18:35
 10/41 anonim ***** válasza:
56%

Igen-igen, neked is igazad van. Csak mindenki úgy adta elő a mondandóját, mintha valami kultúrsznob lenne.


De egyetértek veled, azt nem vettem figyelembe, hogy a szórakoztató irodalomnak is vannak rétegei.

2013. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!