Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szent Johanna Gimi c. könyv...

A Szent Johanna Gimi c. könyv hány éves lányoknak való?

Figyelt kérdés

Mármint 10-10 éves lány ne olvassa(ugye) ?!

(Nem én akarom olvasni, hanem a húgom, csak azért kérdezem, hogy miről szól?) vannak-e benne olyan dolgok amik nem valósul még 10-11 éves lánynak?!



2013. ápr. 3. 15:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, vannak benne olyan utalások, részek, amiket idősebb fejjel talán jobban megért...

Hacsak... Te ismered Őt... Elég érett hozzá, intelligensnek és olyannak tartod, akit nem tud befolyásolni mondjuk egy-egy rossz karakter, akkor jó. De mindenképp olvassa el majd később, idősebb fejjel...

Én mindenképp úgy gondolom, hogy 12+. Már nem azért de, fölösleges most a húgodnak azért olvasnia, mert most ez a "menő", úgy, hogy nem ért belőle semmit...

Nem túl szerény vélemény.

2013. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, na igen az a baj, hogy szerintem nem annyira érett hozzá, és csak azért olvassa, mint ahogy írtad, mert 'menő'.
2013. ápr. 3. 16:26
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
10 évesen még úgyse haladna annyira gyorsan a könyvvel, az első részei pedig simán elmennek gyerekkönyvnek, és oké, az utolsó részekben vannak utalások, de Leiner Laura megmondta, hogy semmi konkrét nem lesz, hogy ne kelljen korhatározni a könyveit. Egy 10 éves simán olvashatja szerintem.
2013. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
Nincs benne semmi konkrét dolog. 10 évesen olvashatja.Vannak benne utalások, amit nem hiszem hogy érteni fog (nincs benne sok ilyen utalás), de ettől függetlenül szerintem olvashatja a könyvet. És azok a részek, amik nem biztos, hogy világossá válnak a számára, azok nem fogják befolyásolni a történetet, szóval ő is érteni fogja, hogy miről szól a regény. De ez a ti döntésetek.
2013. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 SZJGRR ***** válasza:
34%
Szerintem is nyugodtan olvashatja,semmi olyan nincs benn!
2013. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Egy ismerősömnek a húga is ezt a könyvet akarja kiolvasni. Megkérdezte úgymond az én véleményemet, hogy ajánlom-e neki :) Szerintem kiolvashatja, bár biztos leszek benne részek amit nem teljesen fog érteni.
2013. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát!
2013. ápr. 3. 19:09
 8/20 anonim válasza:
79%
Én 13 éves vagyok, nem annyira nagyon szeretem a Szent Johanna gimit, de osztálytársaim csak azt olvassák. 10éves fejjel azért még nem nagyon tudja felfogni a történteket, meg egy könyv azoknak való, akik a könyvben szerepelnek, tehát már gimnáziumosok 15-16 évesek. Ha nagyon el akarja olvasni, akkor az 1-2, talán még a 3.részt elolvashatja. 4-5-6-7-8 már szerintem kicsit nagyobbaknak való, mert már abban CORTEZ+RENI van... Viszont az első részt ajánon neki, azt nyugodtan elolvashatja!
2013. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Bianka<33 ***** válasza:
79%
Igazság szerint csak egy utalás van bővebben kifejtve de az egy oldal amúgy olvashatja! Semmi olyan nincs benne megemlítve
2013. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
:) Ezen jót derültem :) Öcsém osztálytársai meg vannak őrülve érte :) 9 évesek... Lehet hogy néhány dolgot nem ért meg esetleg szlengeket... A 7. részben van utalás de úgy írja le, hogy ottalvás :) Ja és a 8. részekben sok olyan van, szó szerint nem említi, csak még annyit tok (nem olvastam, de mondták) de ott az van (elég sokszor állítólag) h ott aludtam Corteznél és vmi smiley vagy szív, ja és állítólag az 1. alkalmat kicsit részletesebben írja le. De nyugi, öcsém osztályában is a lányok azt hiszik fél Reni attól, hogy Cortez meglátja a béna pizsijét... Ők ottalvós bulit értenek ezalatt... nem teljesen 100-asok :)
2013. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!