Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a történetem...

Mi a véleményetek a történetemről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek írni, elsősorban a magam szórakoztatására, nem azért, hogy kiadják azt az irományt, amit nem is szeretek könyvnek nevezni. Azért mégis kíváncsi lennék a véleményekre. Íme, a sztori:


Grace 17 éves, és egy kisvárosból Los Angelesbe költözik az apjával munka miatt. Itt folytatja középiskolai tanulmányait, ahol találkozik Rice-szel, a visszahúzódó, zárkózott lánnyal. Hamarosan megtudja róla, hogy ő a híres énekes, Ethan húga. Grace sosem szerette magát Ethant, de a zenéjét igen. Viszont a fiú nagyon ellenszenvesnek, szoknyavadásznak és nagyképűnek tűnik a képernyőn keresztül.

(Ez egy hosszabb folyamat lenne): Grace és Rice összebarátkoznak, és a dolog addig fajulna, hogy Rice meghívja a lányt hozzájuk. Grace és Ethan itt találkoznak először. Grace-t ez még jobban elriasztja a sztártól, de Ethan menthetetlenül beleszeret Grace-be a húgától hallott történetek, néhány találkozás és rövid beszélgetések alapján. A fiú megszokta, hogy minden lányt azonnal megkap, de az, hogy őt meg kell szereznie, még vonzóbbá teszi a lányt.

Grace sokáig kerülgeti Ethant, de lassan neki is be kell látnia, hogy sorsuk mindig összefonódik. Rengeteg alkalom van, amikor megcsókolhatnák egymást vagy közelebb kerülhetnének egymáshoz, de Grace ezeket az alkalmakat mindig megszakítja.

Hamarosan neki is be kell látnia, hogy beleszeretett a rocksztárba, amikor féltékeny lesz és az alkoholig süllyed. Rice talál rá Grace-re, és mivel neki sietnie kell, Ethant kéri meg, hogy vigye haza barátnőjét.

Ethan hazaviszi, útközben történik egy részeg szerelmi vallomás.

Végül is összejönnének, de boldogságuknak egy borzalmas veszekedés vet véget.

Ezt a fiú anyja nem nézi jó szemmel, úgy van vele, hogy Grace rossz hatással van gyermekére, ezért elválasztja a (volt) párt úgy, hogy megszünteti fia telefonszámát, és teljes családjával együtt Londonba utazna velük, jó hosszú időre.

Grace összeomlik, de megtudja, hogy Ethan elment, és rájön, hogy szereti őt. Csupán Rice-szel tud pár mondatot beszélni, aki elmeséli a ,,szétválasztást". Így Grace zaklatottan indul a repülőtérre, hogy eléjre a következő londoni járatot. Igen ám, de itt a végén hatalmas tragédia történne, amire nem igazán számít senki.

Itt vagyok bajban: happy end vagy depi end?


Jó, tudom, hosszúra nyúlt, de remélem, hogy elolvassátok, és véleményt alkottok ez alapján, illetve a végét illetően tanácsot adnátok. Nagyon köszönöm mindenkinek, aki ezt megteszi! :)



2013. jún. 25. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem kötne le a történet maga, tucatsztori, de ha jól van megírva, akkor akár el is olvasnám.


és hogy mi legyen a vége? azt te döntöd el, te vagy az író. :D

2013. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem túl érdekes történet, egyáltalán nem fogott meg. Viszont jól írsz, így mégis csak az a véleményem, hogy érdemes az írással foglalkoznod. Esetleg írd meg ezt a történetet gyakorlásképpen, vagy gondolkodj tovább, amíg valami eredetibb az eszedbe nem jut. Mivel jól fogalmazol, satöbbi, én bátorítalak, jóllehet ez a kis szösszenet unalmas, érdektelen, lapos.
2013. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
DEPI END!!!! KÉRLEK!! Elegem van a nyálas happy end-ekből, tényleg nem túl eredeti a történet, de ha a végére teszel egy hatalmas, drámai csavart, mindjárt jobb lesz.
2013. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ami azt illeti van már pár ilyen történet rock sztár szerelmes lesz egy hétköznapi lányba stb, stb... De van olyan amikor ez nem számít, de persze csak akkor hogy ha jól írod meg. Van benne pár csavar amire még így nem számítottam ezt olvasva, de ha ne gond és már elkezdted a történ akkor küldesz nekem privát üzenetben részletet? Kíváncsi vagyok hogy írsz, és akkor jobban megtudnám mondani a véleményemet :)
2013. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm mindenkinek! Igen, a végén kívül is tervezek bele jó pár csavart. :) igazából vannak sokkal fantáziadúsabb történeteim is, de két barátnőm is van, akikben ezen a téren maximálisan megbízok. Szerintem is depi end kellene a végére, de egy kis happy is, szóval olyan keserédes. Tudom, hogy tucatsztori, de a barátnőim szerint a csavarok eredetiek, még sehol sem olvastak igazán hasonlót, ahogyan ők mondták. Megbízom bennük, ugyanis mindkettejük megmondja nekem mindig az igazat, ez már tapasztalat. :) Az az igazság, hogy Ethan Grace-be szerelmes, én pedig a történetbe, de szerintem ez így van jól. Ja, azt kihagytam, hogy a történet váltott szemszögből íródna Grace és Ethan között, de néha-néha Rice is kapna egy fejeztet, mint külső szemlélő. Még egy kérdésem lenne: hány évesnek gondoltok? Várom még a válaszokat! Köszönöm! :)
2013. jún. 25. 17:28
 6/11 rajcziz ***** válasza:

Eléggé tucatsztori, viszont éppen ezért ha jól lenne megírva, kaphatóak lennének rá az emberek. Közben történt egy kis kavarodás a szereplők között. Most Rice és Ethan testvérek, és az anyjuk elvonszolja őket Londonba? Ez meg hogy? Van egy "rocksztár", aki anyucival él, egy szavára ugrik és repül egy másik országba? Karrier, menedzserek, szerződések smafu? Vagy én fogtam fel rosszul a dolgot?


A végét illetően. Ha végülis "depi end"-et akarsz, annyit kérek, ne a lány haljon meg. Elég történetben láttuk már azt, hogy a lány meghal, a fiú pedig szenved. Unalmas.

2013. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Rajcziz! Igen, Ethan és Rice testvérek, és az anyjukkal és apjukkal élnek. Az elvonszolás nem úgy történne, mint egy elvonszolás, gondoltam ilyen logikai bakikra, semmiféle szerződés, stb. nem lenne smafu. Megoldom ezt is, vannak rá ötleteim.

Nem, a lány nem fog meghalni, igazából senki sem. De akkor is nagyon tragikus lenne a dolog, csak halál nélkül.

Várom még a válaszokat! :)

2013. jún. 25. 19:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 15 évesnek gondollak. Jobban fogalmazol, és a helyesírásod is jobb az átlag 15 éveseknél, a történet jellege viszont erre az életkorra enged következtetni.
2013. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan rossz a sztori se, csak nem szeretem az amerikai neveket. De itt lényegében még akár ez is indokolt lehet.

És depi end +1.

Bár az, hogy nem jönnek össze, nem hinném, hogy olyan nagy tragédia.

Lehetne mondjuk, hogy Ethan Londonban ráébred, hogy meleg. :D

2013. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 9/9!

Ethan és Grace összejönnek, járni fognak, de az Ethan Londonba utazása előtt pár nappal szakítanak, és ezt követően jönne egy szomorú vég.

2013. jún. 26. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!