Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Klasszikus irodalmi műveket...

Klasszikus irodalmi műveket tudnátok mondani? Olyanokat, amik neked sokat adtak, mély benyomást keltettek benned?

Figyelt kérdés
Ezeket ismerem:Anna Karenina,Háború és béke,Bováryné,Vörös és fekete,Nyomorultak,Jane Eyre,Elfújta a szél,Büszkeség és balítélet,Feltámadás.Több nem jut eszembe.Most töltöttem be a 18at,középiskolai kötelezőket mind kiolvastam,de még több klasszikus művet szeretnék megismerni,és véleményt szeretnék kérni,kinek mik a kedvencei,miért..:) Az is érdekelne,hogy kinek ki a kedvenc írója,és miért,ha kérhetem kort is írjatok!Nekem Tolsztoj a kedvenc írom,az ő stílusa és történeti fogtak meg eddig a legjobban.

2013. jún. 27. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kedvenc klasszikus irodalmi művei és szerzőim a következők:

-Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés - Mert alapmű. Életem egyik alapműve, jellemformáló regénye.

-Szolzsenyicin - Mert reális, túlzásoktól mentes. Nálam realizmus=Szolzsenyicin.

-Hrabal - Mert egyszerre vidám és szomorú, kacagtató és megríkató, könnyed és mély.

-Rejtő - Szerintem alapelveit tekintve nagyon hasonlít Hrabalhoz, csak szélsőségesebb. Nála ami kacagtató, az fergetegesen humoros, ami szomorú, az tragikus.

-Voltaire: Candide - A másik jellemformáló mű, szintén mérföldkő az életemben.


Még sok olyan klasszikus könyv van, amit kedvelek, de nem kötelező olvasmányok, ezek csak a legnagyobb kedvenceim. Ha szeretnéd, még írhatok jókat.

2013. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Bovaryné bennem igen mély nyomokat hagyott, az egyik olyan klasszikus, amit alig bírtam. (Ettől függetlenül elismerem, zseniális meg minden, de ha megint el kéne olvasnom...) Tolsztoj neked a Feltámadás kapcsán tetszett, én emiatt fordultam el tőle Dosztojevszkij felé (anyukám Dosztojevszkijért rajong, apukám Tolsztojt kedveli, ebben "anyás" vagyok). A Bűn és bűnhődés tényleg egy ismert, mindenhol tanított műve, javaslom én is, de szerintem olvastad.

Én, vissza a franciákhoz, Zolát nagyon szeretem, tőle a Germinal azóta is kísért, hogy az OK (Olcsó Könyvtár... nem mai darab) változat valóban olcsó volt, mivel hiányzott belőle valahol a tetőpont környékén húsz oldal. Nem volt kis munka fejben felépíteni, mi történhetett ott. Ennek ellenére megindított, *spoiler* a bányaló halálán tényleg sírtam *spolier vége*. (Talán az a spoiler-jelzés nem is kellett volna... de ha elolvasod, gondolj rám, hogy egy másik halál olvastán könnycseppet nem ejtettem. Ha odaérsz, látni fogod.)

Szintén franciák, Hugo - a Nyomorultak valóban nagy, nekem a Párizsi Notre-Dame is nagyon tetszett, a karakterek nagyon élőek (a leírások meg kellemesek, az előszóban a magyarázkodás meg rém unalmas).

Kis magyar: Jókai? Én kedvelem, tényleg... Vagy Móricz kegyetlen világlátása, Mikszáthnak meg a humora.

Csapongok tovább, Borges. Lehet mellette szó nélkül elmenni? Maradjunk a földrészen, Márquez, 100 év magány. (Mágikus realizmus, le sem tagadhatnám.)


Napestig tudnám folytatni, viszont dolgoznom is kell, így megyek. Nézz körül a világban, csapongj a témák, műfajok, korszakok között, egyik szerző egyik művétől a másikig, csak megtetszik valamelyik. A MEK mindig készségesen segít (de az első válaszadó javaslatait is hasznosíthatod, gyorsan bővülő olvasmánylistád lesz így).

2013. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Marquez: Szerelem a kolera idején, az egyik legjobb! :)


Illetve még egy pár, amiket szerintem olvass el, ha teheted:

Hardy: Egy tiszta nő

Maupassant: Szépfiú

E. Bronte: Üvöltő szelek

2013. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az üvöltő szelek és a Szerelem a kolera idején tényleg nagyon jó könyvek!


Bennem mély nyomot hagyott:

Mesterségem a halál

Egy asszony élete

Effie Briest

Vágy és vezeklés


Jók még:

Quo vadis

A lét elviselhetetlen könnyűsége

Zabhegyező


Most ennyi jutott eszembe.

26/N

2013. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hűha!Nagyon szépen köszönöm az ajánlásokat.Úgy érzem könyvek terén nem lesz mostanában hiányom.Egyébként a Vágy és vezeklést olvastam ezek közül,a Bűn és bűnhődést pedig terveztem. Indítottam egy fórumot,hogyha kedvetek tartja,és időtök engedi csatlakozattok:

[link]

Eléggé baby cipőben jár még,mint látható,de nagyon kíváncsi vagyok más emberek véleményére a művek,írok kapcsán.Szívesen olvasnám a Ti véleményeiteket is!

2013. jún. 28. 00:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet ez a fórum. :) Felveszem kedvencekbe, és ha lesz időm, írok.
2013. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen,én is annak tartom.Nézz be,ha lesz időd! :)
2013. jún. 28. 10:24
 8/9 A kérdező kommentje:
Hú,Maupassant Szépfiúja lesz szerintem az első.Ő keltette fel legjobban az érdeklősédemet!Köszönöm szépen mindenkinek még egyszer az ajánlásokat! :)
2013. jún. 29. 12:34
 9/9 fireheart2500 ***** válasza:
Arany János: Toldi
2021. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!