Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Robinson Crusoe, vagy Gulliver...

Robinson Crusoe, vagy Gulliver utazásai az izgalmasabb olvasmány?

Figyelt kérdés
E két könyv közül lehet választani nyáron. Lesz belőle számonkérés kb. a 2. irodalom órán. Tehát melyik lehet izgalmasabb egy 16 éves lánynak? :)

2013. júl. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem Robinson Crusoe, vagyis engem az nagyon megfogott:)

én arra voksolok, de olvass róluk sok kritikát, és amelyik jobban felkelti az érdeklődésed

vagy olvasd el mindkettő első fejezetét, abból már sok minden kiderül:D

15/L

2013. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődéstől is függ, de inkább a Robinson. Nem "kalandosabb", a Gulliver cselekménye tágabb, de alapvetően más a szemléletmód. A Gullivernél a jólelkű, de végül az emberektől elforuló, emeberkből végleg kiábránduló főhős alakja és a kissé nehézkes szöveg (hiába, Swift) meg az abszrud kalandok gyakran nem tetszenek a fiatal korosztálynak. Defoe viszont az "imperalista, önerejéből civilizációt teremtő tevékeny ember" archetípusát választotta főhősnek, a mű hangulata, kicsengése és vége is sokkal pozitívabb (életigenlés, emberiség és civilizáció jobbító hatásába vetett hit). Fiúknak mindenképpen ez tetszene jobban, lánynak... hát, valószínűleg szintén ez. Rövidebb is, ha ez szempont. De egy magába forduló, kissé depresszív időszakban sokkal inkább a Gulliver.


Persze én mindkettőt javaslom, mert így alakul ki a megfelelő szemléletmód, ha törekszünk minden megismerésére, de ha már választani lehet és szeretnél is, nekem ez a véleményem. Ettől még olvashatsz mindkettőről összefoglalót, a neten sok van, hátha olyan részletekre bukkansz, amik alapján könnyebben tudsz dönteni. (Swift például hihetetlenül jól manipulál, észre sem evszed, máris egyetértesz minden állításával, majd utána azok ellentétével is. A humora kissé morbid. És én nála tanultam meg tisztességgel az angol mértékrendszert. Defoe viszont... ki akartam menni egy lakatlan szigetre.)

2013. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Robinson jobban tetszett.
2013. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rég (1 hete)olvastam ki a Robinson Crusoe-t és nekem nagyon tetszett. A Gulliver utazásai is jó de a Robinson Crusoe jobb.
2013. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm : D Úgy döntöttem mindkettőt elolvasom, mert így a leírtak alapján megtetszett mind a kettő.
2013. júl. 18. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a lehető legjobban döntöttél, veszíteni nem fogsz vele semmit, ha mindkettőt elolvasod, sőt! :)
2013. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom már nem aktuális a kérdés de én a Robinson Crusoe-t választanám, igaz csak filmben láttam (lusta vagyok olvasni) de nekem nagyon tetszett. A Gulliver utazásait meg se néztem mert az alaptörténet se nagyon tetszik.
2013. szept. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!