Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik amerikai helyszínt...

Melyik amerikai helyszínt válasszam a vámpíros/természetfeletti regényemhez?

Figyelt kérdés
Kicsit sötét hangulatú lenne, valami olyan hely kéne, ahol van forró nyár és hideg tél->kontinentálisféle az éghajlat. Előre is köszi a segítségért!

2013. aug. 31. 20:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A hangulat hasonlítana a Vámpírnaplókra és a Twilightra. Csak a terület kéne, egy kitalált városban játszódna.
2013. aug. 31. 20:10
 2/11 Mirk ***** válasza:
Miért kell hozzá amerikai helyszín? Nem ismered Amerikát, egyáltalán nem lenne hiteles és sokaknak nem tetszene, hogy semmi eredeti nincs a történetedben, még egy jó helyszínválasztás sem.
2013. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A történet szempontjából nem lehet magyar a helyszín, különben meg nem Amerikát akarom bemutatni... csak valahol el kellett helyeznem a dolgot, és mivel Európa többi részét sem ismerem annyira, szóval mindegy volt, melyik kontinensen lesz.
2013. aug. 31. 20:33
 4/11 rajcziz ***** válasza:

Az egy dolog, hogy te elhelyezed a történetedet valahol. A másik dolog az, hogy ez rengeteg korlátozással jár. Hiába nem akarod bemutatni Amerikát, a történetednek hitelesnek és következetesnek kell maradnia a helyszínhez. Lehet, hogy ez neked apróságnak tűnik, de rengeteg amatőr írás ezen bukik el.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: én Denverre tenném le a voksot, de szétnézhetsz Colorado és Utah államokban.

2013. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2013. aug. 31. 21:05
 6/11 anonim válasza:
90%
Szerintem ha már a helyszínnél elakadtál, és másoktól kérsz segítséget, akkor hagyd is abba. Egy írónak sajátjának kell éreznie a könyvét, de ha idegenektől kérdezgetsz ilyen alap dolgokat akkor nem mondhatod el róla, hogy a tiéd. Most nem akarok bunkó lenni, csak elmondtam a véleményem. Meg az ilyen vámpíros, vérfarkasos könyv nem a legjobb választás, mert nagyon sokan állnak neki, de nem folytatják, és nem figyelnek az irodalom alapszabályaira. Nem dolgozzák ki a mellékszereplőket rendesen (néha még a főszereplőket sem), és a témájuk mindig ugyan az: egy lány beleszeret egy vámpírba, vagy valamilyen természetfeletti lénybe, a középpontba legtöbbször a szerelem áll, ami az ilyen lényeknél elég nevetséges. Ezeket nem azért mondom, hogy elvegyem a kedvedet az írástól hanem ,hogy a saját hasznodra fordítsd, és máskor így kezd el a könyved.
2013. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ironikusan mondom, hogy köszönöm, amiért segítesz, mégha nem is úgy, ahogy vártam. VAlóban, a helyszínnel elakadtam, de főleg azért, mert síkhülye vagyok földrajzból, és hiába nézegettem az atlaszt, nem találtam meg a tökéletes területet - a történet ugyanis egy kitalált városban fog játszódni, amit már teljesen felépítettem magamban. A történetről pedig annyit, hogy természetfeletti lenne, és olyan hangulatú, mint a Twilight meg a Vámpírnaplók - nem olyan. Kitalált fajjal, satöbbi. Nem most kezdtem az írást, és egészen jól is megy, különben nem állnék neki ilyesminek. Általában törekszem az egyediségre. Remélem, legalább a rólam alkotott véleményeden enyhítettem kicsit ezzel a monológgal.
2013. szept. 1. 12:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nevezd meg a várost, csak az államot, ezáltal elkerülheted a rengeteg utánajárást és minimalizálod a hibák lehetőségét.

A keleti part a zűrösebb, így én egy vámpíros sztorit inkább itt tudnék elképzelni. A part menti államok éghajlata óceáni, így ha kontinentális éghajlatot szeretnél, akkor New York vagy Pennsylvania államokra voksolok.

Ha lehet part menti állam is, még jobb, mert a keleti part az USA legzűrösebb, és így - szerintem - vámpírsztori számára legalkalmasabb része. New York, New Jersey, Delaware, Maryland, Virginia, Florida.

2013. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2013. szept. 5. 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:
New Orleans, Denver, Atlanta,Covington(ha már vámpírnaplók)
2013. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!