Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Verseskötet kiadása?

Doo^^ kérdése:

Verseskötet kiadása?

Figyelt kérdés
Eléggé fiatal vagyok, de a szüleim,tanáraim és barátaim szerint talán meg kéne próbálnom, mert érdemes lenne. Ha még kiskorú vagyok és könyvkiadásban semmi tapasztalatom nincsen, mit kéne tennem?
2013. szept. 5. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Utánanézni neten, hogy működik. De a verseskötetekkel eleve nehezebb, mivel kiadó nem nagyon vállalja. Marad a PoD kiadás, de az drága lehet, ha nem megfelelő kiadóvan szerződsz. Én inkább a Publio-t javaslom, ami ugyan e-könyv elsősorban, de vállalnak print on demandot is. Egyelőre ez tűnik a legolcsóbb formának, ha tényleg van egy kötetnyi jó versed, és ehhez van egy megfelelő olvasótábor. Azért, hogy a szüleid, tanáraid és a barátaid olvassák a verseidet nem kell könyvkiadásba kezdeni (főleg nem kiskorúként).

Addig viszont inkább válaszd a netes - ingyenes - publikálást. Nagyon sok verseket fogadó amatőr írói, költői portál van, készíthetsz külön blogot is, ahol megosztod a verseidet, Facebookon is megoszthatod ezeket. Így lesz egy "nem ismerősi" olvasótábor is, akik egy cseppet elfogulatlanabbak, és így tudnak véleményt formálni a verseidről. Mert lehet, hogy azok jók - a te szinteden. De egy idegen, pl. én miért akarnék mondjuk egy 12 éves gyerektől (most mondtam valamit) verset olvasni, ha választhatok közte és teszem azt Ady között?

Ezért javaslom előbb a netes publikálást. Neked nem kell rá pénzt áldoznod, pályázatokon is indulhastz nyugodtan, ahol erre kijelölt zsűri elméletben meg tudja ítélni, a többi hozzád hasonló szerzőhöz képest mennyire vagy jó. Ha mindenhonna, idegenektől is az az egyértelmű visszajelzés, hogy van hozzá tehetséged, amit érdemes lenne kamatoztatnod, akkor jöhet majd a könyvkiadás, de addig inkább ne (mert elképzelhető, hogy súlyos anyagi bukás lesz belőle, ha nem megfelelő kiadót találsz).

2013. szept. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, köszönöm szépen. Az igazság szerint van egy ilyesmi blogom, ahol kapok pár kommentet a verseimnek és nagy örömömre egyre több embernek tetszik!:)

De igazad van, talán várnom kéne még, meg persze fejlődnöm! :)

Köszönöm, hogy írtál!

2013. szept. 7. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a neten nézz utána, hanem szüleiddel keressetek fel egy erre szakosodott ügyvédet.
2013. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doci125 válasza:
Szia, híres lettél? Én szívesen megvenném a könyved!
2023. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tényleg, hogy sikerült?:)
ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!