Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók, miért...

Harry Potter rajongók, miért van az hogy közületek egy csomóan utálják Dumbledore-t?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el olvasni újra a könyveket hogy felfrissítsem az emlékezetemet, épp az 5iknél a Főnix Rendjénél tartok, és szerintem Dumbledore az egyik legpozitívabb karakter mégis itt a gyakorin is néhány témánál meg fórumokon is azt olvasom hogy csomóan szidják az öreget.
2013. szept. 22. 19:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Dumbledore egy megosztó karakter, akárcsak Piton. Csak rólunk pont fordítva derült ki minden: Míg Piton az első részekben egy morgós, "csúnya bácsi", az utolsó rész(ek)ben kiderül, hogy igenis érző ember. Dumbledore pedig a kedves, aranyos öregúr, akiről a végén kiderül, hogy nm olyan tiszta, mint azt az ember gondolná.

Amúgy mindenkinek más a véleménye, s van, hogy indokolatlanul tetszik/nem tetszik valaki. Nekem személy szerint Dumbledore a kedvencem, Pitont meg utálom. De akkor sem állok le fújjolni, hogy valakinek ő a kedvence. Tiszteletben kell tartani mások véleményét.

2013. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
*nem is
2013. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én mind a kettő karaktert csípem benne egyébként de mi olyat is tett Dumbleodre ami miatt nem olyan tiszta? Mert vagy nem emlékszem rá vagy mikor először olvastam 13 éves fejjel nem esett le
2013. szept. 22. 19:42
 4/17 anonim ***** válasza:
2013. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem Dumbledore nem az a jóságos, öreg varázsló, mint amilyen az első könyv(ek)ben volt.

Semmit nem azért tett, hogy segítse Harryt vagy a triót, illetve segítette, de nem azért, hogy minél hamarabb vége legyen ennek a borzalomnak és utána szánsájn hepinesz, hanem hogy Harry minél korábban jusson a halálba, hiszen " a nagyobb jóért", nem ?

Ennek ellenére nem utálom, de csalódtam benne.

2013. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Apró off:

#4: akartam lineklni egy képet, de már nem találom, de az egyik linkedre hasonlított. Harry kérdezte, hogy "Ha maga olyan nagy varázsló, miért én küzdjek meg mindig Voldemorttal?"; mire Dumbledore válasza: "A nagy varázslók megmentik a világot. A zseniálisok kiszórják a melót."

Egy hétig vihogtam ezen a poénon.


Hogy "on" is legyek: az elsővel tökéletesen egyetértek. Illetve ez a karakterárnyalás hozzátartozott a sorozat fejlődéséhez (meséből ifjúsági ööö... horror), és ezt nehéz elogadni, mert mindenki szerette volna, ha legalább a klisékarakterek hűek maradnak önmagukhoz.

2013. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ment a zöld mindegyikre :)
2013. szept. 26. 11:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem Dumbledore-t. Talán a többiek azért nem, mert a családját úgy mond: "eltitkolta". És mert Harry-nek sem mondott róla semmit. De talán azért, mert Harry sosem kérdezte.
2013. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Dumbledore fiatalkorában nem volt épp az a kedves ember, ő is a hatalomra vágyott, és Gellert Grindelwald barátjával akarta elérni ezt. Azonban néhány pontban nem érettek egyet, és párbajozni kezdtek a szobában, ahol Dumbledore beteg kishúga, Ariana volt. Az egyikük átka eltalálta a lányt, aki ebbe belehalt, és a professzor ez felemésztette ráadásul az is, hogy nem foglalkozott eleget húgával.

A másik, ami miatt sokan nem szerethetik, hogy Harrynek nem mondta el eleinte az igazat. Oké, hogy 11 évesen nem azt kell először közölni vele, hogy úgyis meg kell halnia, mert egy horcrux, és Voldemort lelkének egy darabja benne él, de a későbbiekben igenis elmagyarázhatta volna neki, könnyebbé téve a dolgát.

Én személy szerint közömbös vagyok iránta, nekem Perselus és Voldemort, azaz Tom Denem az örök favorit. (:

2013. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Homofóbok!!! :D

Azért, mert nem az a jóságos, bölcs, higgadt öregember, aminek a legelején látszott és ha úgy vesszük, becsapta Harryt. Utóbbi szempontból én is megharagudtam rá, de ezt leszámítva én se értem, hogy miért kell utálni.

Én pont amiatt kedveltem meg, hogy a 7. részben végre megmutatkozott, hogy ő is csak ember.

2013. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!