Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok mondani olyan könyvet...

Tudnátok mondani olyan könyvet, ami angol nyelven nem túl bonyolult, tehát kezdő-középfokú angol tudású embernek jó gyakorlásra?

Figyelt kérdés

Olyan könyv érdekelne, ami érdekes természetesen, nem gyerekmese, 25éves barátnőmnek venném, aki nemigen tud angolt, de arra gondoltam, hogy egy angol nyelvű könyvet vennék neki, valami könnyű olvasmányt, nem túl hosszút, nem túl nehéz angol nyelvezetűt, nem szlengekkel telit.

Olyat, amit olvasva, szótárból kikeresve a szavakat tud haladni, és így tanulja is az angol nyelvet, és a könyv is érdekes még!

Emlékszek egy könyvre, valami Adrien Mole Titkos Naplója. Erről vélemény? Köszi!



2013. szept. 25. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire komoly művet keresel.

A vörös pöttyösök pl szerintem könnyűek, bár van bennük szleng. Ha szereti az ilyen könyveket, vehetnél neki olyat amit magyarul már olvasott, (vagy akár a kedvenc könyvét) így könnyebben halad vele.


A Harry Potter is egyszerűbb nyelvezetü.


A komolyabb irodalmi műveknek már nehezebb a nyelvezete.

De vehetsz két nyelvű könyvet is pl Az öreg halász és a tenger is megjelent így, tükörfordításban ott a magyar. Rövid novella és megjelent szintén két nyelvűben a Benjamin Button különös élete, ez is nagyon jó.

2013. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andrasegon válasza:
100%
Könyvtárnyi ilyen könyv van, az angol tudás MINDEN szintjére, sztem bármelyik nagy könyvesboltban az eladó szívesen megmondja, melyik könyv jó erre a célra.
2013. szept. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vannak ezek a Penguin-könyvek, amin jelzik, hogy milyen szintű. meg van egy másik is, aminek most nem jut eszembe a neve. egy ilyet olvastam, az rövid is volt, meg könnyű is :)
2013. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2013. szept. 27. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:
közben megtaláltam. az Oxford bookworms-nek van még ilyen szintes könyvei. sok helyen látok, a könyv gerincén jelzik, hogy milyen nehéz
2013. szept. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. szept. 30. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!