Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem érit meg a mai...

Miért nem érit meg a mai idősebb generáció, hogy a mai fiatalok, már nem szeretnek olvasni klasszikus irodalmi műveket?

Figyelt kérdés

Szeretek könyveket olvasni, de csak bizonyosokat.

Leginkább a kalandregényeket kedvelem,

a gyorsfolyású regényeket, amelyekben

minden oldalon történik valami fontos

dolog, ami nagyban előreviszi a cselekményt.

Ilyen például Jules Verne. imádtam

A Rejtelmes sziget c. művét,

meg sok más művét is!

De Jókait, Jane Austint, és egyéb

ilyen 19-századi írókat nem

szeretem olvasni. Azért nem,

mert túl lassan megy előre a

cselekmény. jane Austin egyik

könyvéből is csak 30 oldalt

bírtam elolvasni, mert állandóan

csak elbeszélések sora következett

jelentéktelen dolgokról.

Erre a szüleim folyton

unszoljak, hogy olvassak

19.századi klasszikusokat,

És ha nem érdekel? miért nem tudják megérteni??

Nem arról van szó, hogy m

űveletlen vagyok, vagy ilyesmi, csak nem ezek érdekelnek. Szívesebben olvasnék kalandregényeket. Legutóbb Aravind Adiga Fehér tigrisét olvastam. Hogy miért szerettem? Mert bár voltak benne elbeszélések, nem jelentéktelenek voltak, hanem igenis előrevitték a sztorit.


2013. okt. 4. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs semmi aj, hogy Jane Austin regényei nem jönnek be neked. Nem mindenki szereti azt a stílust.. Nem is szabad erőltetni az olvasást.

Viszont abban igazat adok a szüleidnek hogy vannak nagyon jó 19. századi klasszikus könyvek amiket kár lenne kihagyni.

Nem szabad minden egyes könyvre rámondani, hogy "nem érdekel, nem olvasom el" Az esélyt meg kell adni, ahogy megadtad egy Jane Austin regénynek is. 30 oldal után nem jött be, letetted. Ezt kell csinálni a többivel is.

PL: Jókai Mórnak is vannak nagyon jó klasszikus regényei amik nem unalmasak, és zajlanak az események.

Vagy ott van Stendhal : Vörös és fekete klasszikus regénye.

Rengeteg jó klasszikus könyve van..


Én minden könyvnek adok esélyt. Ha 50 oldal után nem tetszik, akkor befejezem és keresek másikat..

2013. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Vörös és feketéről már hallottam, lehet hogy azt egyszer el fogom olvasni. Köszönöm a javaslatot. :)
2013. okt. 4. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

Nem tudom milyen fajta könyveket olvasol szívesebben, de ha szereted ha zajlik az esemény, amiben van gyilkosság, árulás, megcsalás, kudarc, siker, háború, megtorlás. Amikor előtted válik valakiből hős vagy elvetemült, akkor nagyon ajánlom a

Maurice Druon: Az elátkozott királyok 3 kötetes regényét.

Garantálom, hogy nem fogod tudni letenni..

Van még jó pár könyv amire azt szoktam mondani hogy

"el kell olvasni, mielőtt meghalsz"

2013. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én szeretek régebbi könyveket olvasni. Férfi fejjel elolvastam Austin-tól az Emmát. Azt utál viszont ha a könyveket erőltetik. Ezért sose olvastam el a kötelezőket. De most, hogy nem kötelezőek, szívesen olvasok ilyeneket, mint Láthatatlan ember, Édes Anna, stb...
2013. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor kötelező volt, én sem olvastam, de felnőtt fejjel az egyik kedvencem lett az Édes Anna. Meg a kőszívű ember fiai..Kötelező olvasmányként a kezembe sem vettem..
2013. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első mondja. A XIX. századi nagyregényekben rengeteg cselekményszál van, néha "leülősebb" az elbeszélés, máskor meg pörög, mint a motolla. Sokan emlegetik id. Dumas regényeit, klasszikus kalandregények, a cselekményszálak fifikásak és embertelen mennyiségű a sztori, de az elbeszélés... nos, karakterre fizették. Ez néha nagyon látszik. De kalandregény, mindig történik valami fontos, ami előre viszi a cselekményt. (Csak jussunk el oda!)

Szerintem is adj esélyt, ha harminc-ötven oldalig nem jön be, még mindig leteheted.

2013. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az általánosítás súlyos hiba. Én egy csomó olyan tizenévest ismerek, akik imádják az általad unalmasnak és túl régiesnek ítélt könyveket. Ez nem generáció kérdése.

A 19. századi klasszikusok között is egyébként ég és föld a különbség. Jókait én sem kedvelem, egyáltalán nem az esetem (26 éves vagyok). De ott van például Dumas, akit viszont valami elképesztő mértékben imádok. Őt ajánlom figyelmedbe neked is, ha kedveled az izgalmas kalandregényeket.

Bár nem 19. századi, hanem a 20. század elején élt és alkotott, de ajánlom Rejtő Jenőt is. Na, az ő könyvei aztán tényleg izgalmasak, pörgősek, szórakoztatóak és kalandosak.

Ahogy a mai írók között is óriási különbségek vannak, úgy régen is megvoltak ezek a különbségek. Nehogy azt hidd, hogy a 19. században mindenki ugyanúgy írt. Mert nem, nagyon nem. Nem tudom, tudtad-e például, hogy Sherlock Holmes történetei is a 19. században játszódnak (Sir Arthur Conan Doyle a szerző). Ha már csak őket összehasonlítjuk: Jókait, Dumast és Doyle-t - ég és föld a különbség, nem?

2013. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Hát kisfiam én 18 vagyok, de olvastam Joycetól kezdve Camuson és Musilon át Kierkegaardtól fogva Weber, Mumford, FUkuyama, Marx no meg persze Faulkner és minden áldás Apollinaire és de Sade, Pynchon és Sillanpää, de olyan nincs, hogy nem érdekel, nem engedheti meg egy európai ember magának azt, hogy valami ne érdekelje, egyszerűen ez nem.
2013. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!