Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Elfújta a szél folytatásait...

Az Elfújta a szél folytatásait milyen sorrendben kell olvasni?

Figyelt kérdés
Mostanában olvastam az Elfújta a szél-t, de már a Scarlett-tel is végeztem. Audrey D. Milland-tól megvan mind a három kötet (Scarlett gyermekei , Scarlett örökében , Scarlett - Ahonnan a szél fújt). Csak az a bajom, hogy nem tudom, melyikkel kezdjem. Please segítsetek! Köszi :3
2013. nov. 4. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Audrey D Milland-nak sokkal több Scarlett kötete van, a pontos sorrendet én sem tudom. A fenti háromban biztos vagyok:

1. Scarlett örökében

2. Ahonnan a szél fúj

3. Scarlett gyermekei


Van még a 4. Boldogtalan boldog évek 5. Az ifjú hasonmás 6. Lappangó titkok 7. Kényszeredett házasság 8. Keserves út a boldogsághoz.


Nekem ezek amúgy nagyon nem tetszettek. Nagymamámnak van egy csomó Scarlett-könyve, de én nem olvastam őket végig. Ami viszont nagyon jó! Donald McCaig-től a Rhett Butler, ami nem egy sorozatba illeszthető darab, hanem Rhett Butler szemszögéből látunk dolgokat.

2013. nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :))

Hű, nem is tudtam, hogy ilyen sok könyve van. A booklin csak ezt a hármat adta ki. A Scarlett örökében eddig nekem sem igazán tetszik, de azért még olvasok belőle, hátha...

A Rhett Butler már magyarul is megjelent? :o Nem tudtam róla, mindenesetre még1x köszi. :D

2013. nov. 5. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez az :) Nagyon jó :) Én is csak pár éve olvastam, nem olyan rég jelent meg magyarul. Nagymamám gyűjteményéből ez már ki is marad sajnos :(

2013. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elégegy meg az eredetivel, ezek másolatok rosszak....
2013. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom, hogy régi a kérdés, de hátha még téved ide valaki, akit érdekel.

Az Elfújta a szél és a Scarlett után Audrey Milland két könyve, a Scarlett örökében és a Scarlett gyermekei következik.

Scarlett nagyanyjáról, Solange-ról szól egy trilógia (Ahonnan a szél fújt, Boldogtalan boldog évek, Keserves út a boldogsághoz). Ez elmegy, bár az eredetihez egy Milland-mű sem fogható.

A Rózsaszín-kastély trilógia (Az ifjú hasonmás, Lappangó titkok, Kényszeredett házasság) konkrétan gagyi, nem érdemes olvasni.

A Solange-trilógiát és a Rózsaszín kastély-trilógiát teljesen mindegy, mikor olvasod, mert nem kapcsolódnak a fő történethez, csak a trilógián belül számít a könyvek sorrendje.


Donald McCaigtől a Rhett Butler tényleg van olyan jó, mint a Scarlett, de ez nem csak folytatás (részben az is), hanem Rhett élettörténete. McCaig írt egy könyvet Mammyról is, az magyarul nem jelent meg.

2019. febr. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!