Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter Világ szabályai...

A Harry Potter Világ szabályai szerint hogyan képzelitek el Voldemort legyőzését ha a Titkok Kamrája végén visszatér?

Figyelt kérdés

-Tudom, hogy Rowling azt mondta, hogy akkor nem lehetne ilyen egyszerűen legyőzni, (mint ahogyan valójában is történt a 7. könyv végén). De azért gyanítom mégis le lehetne győzni valahogyan.

Mi a ti elképzelésetek erre?


-Amúgy ebben a példában Voldemort visszatér a titkok kamrája végén és Harry ugyanúgy túléli az egészet Fawkes által.

Innen hogyan vinnétek tovább a történetet, (HP univerzumon belül maradva)?



2013. dec. 29. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Hogy térne akkor mégis vissza? Szerintem te a Bölcsek kövére gondolsz.
2013. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, semmi köze a bölcsek kövének ehhez.

Én a Titkok Kamrája végéről beszélek. Ebben a példában a naplóból kijövő Tom visszatér (Ginny halálával) de Harry ugyanúgy megmenekül Fawkes könnyével. Ettől a ponttól a kérdés adott.

2013. dec. 29. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tom valszeg megölte volna, Fawkes hiába gyógítja meg a Baziliszkusztól. 12 évesen nyilván esélye se lett volna, még ha előbb a Harryben lévő horcruxot puzstítja el, a többi lélekdarabnak még semmi baja nem volt, szóval szerintem rá bírt volna küldeni még 1 halálos átkot, aztán szevasz.
2013. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a kérdésben nem feltétel, hogy Harry győzze le Voldemortot. (A kérdésben édesmindegy, hogy Harry túléli e a Titkok Kamráját, ez most csak egy lehetőség.) Így értelmezzétek az egészet!

Itt igazából az érdekel, hogy ha valaki ilyen formában "visszatér" azt mennyire könnyen (és milyen gyorsan)lehetne megölni (egy "normálisabb" szokványosabb horcruxhoz vagy Voldemort igazi testében lévő lélekrészhez képest)?


Ja és, ha ez a lélekdarab visszatér akkor az (ami Voldemortból a testében maradt) tudott e volna testet ölteni valaha (mivel itt HP nem szempont ezért): ha mégis valaki más vérét használja fel?

Vagy napló-Tom nak ekkor már túl nagy hatalma lett volna (tehát vett volna el erőt az igazi lélekrésztől pl. egy testalkotáshoz az, hogy az eredeti csökevényes lélekrésztől sokszorosan túlnőtt az ereje)? (Pontosan tudom, hogy a lélekdarabokat teljesen elkülönítette magától és nem érezte meg a pusztulásukat (attól még a saját lélekdarabja) csak tudott e volna egyszerre 2 Voldemort hasonlóan azaz:testben létezni (hasonlóan létezni)?)


Remélem érthető amit felvetettem. :)

2013. dec. 30. 06:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mondjuk Voldemort megöli Harryt egy Avada kedavrával, és utána elhúz (ideális esetben), akkor Harry ugye nem hal meg, mert csak a benne lévő horcrux szűnik meg létezni. Tehát Harry túlélheti az egészet, ha Voldemortnak nincs annyi esze, hogy megnézze, él-e még.

Ezután esetleg valaki kinyírhatná Voldemortot (csak úgy véletlenül), mondjuk Dumbledore, mert ő még elég erős is hozzá. Persze ehhez Voldemortnak nagyon bénának kell lennie.

Ha kinyírták Voldemortot, utána már csak arra van szükség, hogy Dumbledore rájöjjön a horcruxok titkára, és megsemmisítse az összeset. (Vagy épp Harry, ez már tökmindegy.)

Ez persze dramaturgiai szempontból nem túl szerencsés, mert ha a főgonosz nem él, és csak szimpla tárgyakkal kell megküzdeni, abban hol az izgalom? Lehetne, hogy a megmaradt halálfalók hátráltatják őket, de Voldemort halálával már nem igazán tartanának össze, meg az amúgy is sablonos.

Viszont ha nem ölik meg Voldemortot, miután ő otthagyta Harryt (vagy visszatér, ugyanúgy, mint a Tűz serlegében), az csak tovább bonyolítja a cselekményt, de végül is meg lehetne oldani ugyanúgy, mint az eredetiben, nem sok vizet zavarna a dolog. (Kivéve, ha Voldemort megtámadja Roxfortot, mielőtt a horcruxok nagy része megsemmisül, vagy nem sikerül megsemmisíteni az összeset. De akkor az előbb leírt módon meg lehetne ölni Voldemortot, és utána elpusztítani a horcruxokat.)

Persze az előbb felvázolt cselekményben sok buktató lehet (pl. Voldemort megöli Harryt /mondjuk akkor tuti lett volna más helyette/, vagy egyáltalán nem sikerült kinyírni a horcruxokat /ez esetben örök életet biztosítva az egyébként lehet, hogy testetlen Voldemortnak/, esetleg Voldemort nem olyan béna, hogy hagyja, hogy kinyírják /ez esetben úgy az egész világ megszívta/)

Összességében szerintem biztos kinyírta volna valaki Voldemortot előbb-utóbb. Nem biztos, hogy Harry, nem biztos, hogy Dumbledore, de valaki. Olyan nincs, hogy valaki örök időkre legyőzhetetlen.

2013. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, ha elég erőt gyűjt a Naplóból kijövő Tom (tehát elszívja Ginny életerejét) és Voldemort is visszatér és testet ölt úgy mint a 4. végén (mindegy kinek a vérével) akkor a Harry Potter univerzum szabályai szerint Voldemort akár találkozhatott is volna saját magával (a kicsit régebbi énjével). (Szerintem igen, mert nem találtam semmit a HP univerzumban ami ellent mondana egy ilyen találkozásnak.) :)
2013. dec. 30. 19:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De a naplóból kilépő Tomnak nem volt igazi teste, ő csak egy lélekdarab volt. Szerintem, megölte volna Harry-t, majd elszívja Ginny életerejét, így elég hatalmat nyerve, hogy a naplót eljuttassa valakihez, aztán őt is megszállja, majd rávegye, hogy keresse meg a gyenge Voldemort-ot. Innentől pedig minden megy tovább, mint a könyvben. Persze, Harry túlélhette, úgy, hogy csak a horcrux pusztult el benne.
2014. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a HP világ szabályai szerint akkor semmilyen lehetőség nincs egy eredeti lélekdarab és egy Horcrux között prioritást változtatni: horcrux-nagyon erős-NaplóTom és igazi-csonka-Voldemort között, még akkor sem ha méretben különbség van egy személy kék lélekdrabja között?
2014. aug. 8. 07:34
 9/10 A kérdező kommentje:
két*
2014. aug. 8. 07:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy melyik legyen az igazi lélekrész és melyik legyen csak egy horcrux.
2014. aug. 8. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!