Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek ilyen témában? (lent)

Könyvek ilyen témában? (lent)

Figyelt kérdés
Olyan könyveket keresek, ami vérfarkasokkal, vámpírokkal, ghoulokkal, stb. misztikus/mitikus/fantasy lényekkel foglalkoznak TUDOMÁNYOS szempontból! Tehát nem sima regényeket, hanem ami inkább kutatóktól származik, amolyan dokumentum/feljegyzés szerűen. Nem érdekelnek a filozofikus könyvek sem, tehát csak azok, amik tényszerűen vannak leírva.

2014. febr. 20. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
nem lehet írni tudományosan kitalált, mitologikus lényekről.
2014. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor átfogalmazom "kedves" 1-es:


Olyan könyveket, ami olyan kutatásokról szól, ami azzal foglalkozik, hogy az emberek miből következtettek a vérfarkasok létezésére, na meg a vámpíros történetek. Folyt rengeteg tudományos kutatás Vlad Tepes, Báthory Erzsébet után.


Tehát: Olyan könyvet keresek, ami a fantasy/mitikus lények létezésének kutatásairól szól!


Így már megfelelő megfogalmazás?

2014. febr. 20. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Kriptozoológia a szó amit keresel
2014. febr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen könyvről nem tudok, régen a Discoverynek volt ilyen műsora (hat rész), az szólt vámpírokról, vérfarkasokról, boszorkákról... Talán valahogy rá lehet bukkanni a YT-n akár angolul, én nem emlékszem a címére, sajnos. Elég tisztességes anyag volt a rövid műsoridőhöz meg a sok reklámmegszakítás miatti ismétléshez képest.

A másik persze a kriptozoológia, valóban, ami mitikus lényekkel foglalkozik, de ebből sem igazán könyv ajánlható, hanem inkább ezzel foglalkozó netes oldalak. Viszont ez nem csak a klasszikus mitológia lényei, hanem a modernek is (pl. élő dínók meg társaik), és jellemző, hogy nem sok tényre tudnak alapozni, illetve nem foglalkoznak a lény mitológiájával. Van pár könyv, ami egy-egy lénnyel foglalkozik, pl. a sárkányokkal, magyarul relatíve kevés van.

Iványi Szabolcs: Sárkányok születése című könyve talán olyan, ami neked kéne... de én olvastam. És szakmai szemmel. Ne, ha nem akarsz egy totális marhaságot komolyan, épkézlábnak tűnő magyarázatokba csomagolva olvasni. (Tényleg hülyeség nagyon sok helyen, és nem szabadna ilyen pongyolán használni az evolúciót, amikor az elején kijelenti, hogy azt sem tudja, mi az, de nem is akar belekontárkodni. épp azt teszi.) De az iordalomtörténei része okés.

2014. febr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4-es: Köszi! Mondjuk nekem nem csak magyar nyelvű jó! Jó az angol is! Az amazon.com-on találtam párat ami nagyjából megfelel az elvárásoknak, de nem tökéletesek.
2014. febr. 21. 06:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Találtam jobb példát!: Olyasmi könyv kéne nekem (de nem csak vámpírokról), mint Markus Heitz - Vámpírok! Vámpírok! c. könyve.
2014. febr. 21. 06:35
 7/7 Bogsieh válasza:

Szia! Én is keresgélek ilyen könyveket, nekem kettő van meg, ami nagyjából szerintem megfelel az elvárásodnak.

Robert Curran - A farkasemberek

Robert Curran - Biblio vampiro – Kik azok a vámpírok?

Ezekben találsz egy rövid összefoglalót magukról a lényekről, majd egy mitológiai szempontból felállított csoportosítást (vagyis, hogy mely népeknél milyen formában fordult elő az adott lény) végül pedig konkrét példákat hoz rá, pl.: Drakula gróf, Báthori Erzsébet (a vámpírosban) :D

Remélem segítettem :D

2015. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!