Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az írók honnan szednek ihletet?

Az írók honnan szednek ihletet?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm szokott írni és én is kedvet kaptam hozzá, de amikor belekezdenék egy sztoriba, rájövök, hogy hót unalmas és úgy is mindenki csak leszólná. Radásul egyszer csak úgy próbaképp írtam egy rövid történetet is és kitettem ide, hogy mi a véleményük róla az embereknek és mindenki azt írta, hogy "Hát ez nagyon szar volt", de azt senki se mondta el, mi benne pontosan a hiba...és ez így olyan rossz érzés, hogy ahhoz képest, hogy az volt életem első kész "műve", nem is volt olyan ergya..még szóismétlések se voltak benne, amire amúgy rohadt büszke vagyok. És a lényeg, hogy azóta már bele se merek kezdeni az ilyenekbe, mert tudom, hogy akármit csinálhatnék, csak kiröhögnének mások és azt mondanák, hogy szar.

Szóval szerintetek miből merítsek ihletet? Mondjuk van egy ötletem, de azt eddig sosem mertem leírni, mert elég gáz...szóval szeretek animéket nézni és egy animében van egy karakter, akibe kissé "bele vagyok zúgva" (nem nevezném azért igazi szerelemnek, csak szoktam róla ábrádozni, ilyesmik) és arra gondoltam, írok egy történetet, ami rólunk szól...de ez még így leírva is olyan hülyén hangzik xddd Szerintetek ha mások nem tudnák, hogy ilyen gyengébb érzelmi szálak fűznek ahhoz a 2D-s karakterhez, nem néznének bolondnak, hogy ilyeneket írok?


2014. jún. 28. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet amit mondtál azt úgy nevezik, hogy: FANFICTION. ha szétnézel az interneten egy csomó ember ír olyat, hogy egy adott könyv/film/sorozat/anime karaktereket összehoznak a saját kitalált karakterükkel. Úgyhogy nem vagy egyedül és nem gáz a dolog, ha érdekes a sztori, hogy felkelti az olvasók érdeklődését.


Az írók amúgy mindenhonnan merítenek ihletet a történeteikhez. Meghallgatnak egy adott zenét, megnéznek egy adott filmet, kedvenc sorozatuk egyik epizódják, látnak egy fotót/képet, járják az utcákat miközben figyelik mit csinálnak a járókelők, miket mondanak egymásnak és ezektől elkalandoznak a gondolataik, ihletük támad, egy történetötletük. Szóval ilyenekből megpróbálhatsz ihletet meríteni te is. Ugyanakkor még az álmokból is meríthetsz ihletet. Sok sikert hozzá! Nyugi, valamelyik biztos be fog válni :)

2014. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél :)
2014. jún. 28. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Honnan szednek ihletet? Nos nem szednek, az csak jön:) De amúgy akárhonnan... egy beszélgetés, egy sorozat, könyv, fénykép, amit fentebb írtak... de tényleg lehet álom is.


Én az egyik kisregényemet egy álomból írtam. Novellának indult, de aztán kisregény lett belőle, mert beleszőttem a saját életemből is dolgokat. Így haladt és dagadt a sztori, és egy kisebb regény lett belőle. Plusz, ha olyat írsz: pl paranormális romantika, amit én is, akkor kb bármint beleszőhetsz, nem lesz furcsa:)


Nálam pl boszorkány a főszereplő, (némi előzmény után jut el hozzá a történet), akit kiskorában megszáll úgymond egy démon:), felnő és küszködik, mert amúgy irtja az ilyen lényeket, és a vámpírokat is, közben meg néha előjön a démon belőle, és akkor meg embereket gyilkolászik:) És van alkalmam beleszőni a verseimet is a sztoriba például. De sok más is van benne. Szerelem, ex megjelenése, gyilkosságok, démonirtás, nemi erőszak, szex ...

2014. júl. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom :// Akkor szerintem soha nem fogok írni, mert nekem valahogy nem jönnek csak úgy ilyen dolgok...vagy amik igen, azok úgyse tetszenének másoknak..
2014. júl. 7. 14:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de azzal, hogy hallgattál a hülye, gyk-n okoskodó sok baromra, elcseszted az egészet. Ne érdekeljen, hogy pár barom azt mondja szar. Szerinted egy írás attól jó, hogy mindenki imádja? Már nem azért, de a Harry Pottert is egy csomóan leszólják, ahhoz képest meg tök nagy siker már évek óta. Írj, írj, írj! Szard le, mit mondanak mások, úgyis lesz valaki, akinek tetszik, amit csinálsz. Írd meg az animés fanfictiont, tedd fel valami oldalra, csinálj belőle blogot, és ne azzal foglalkozz, hogy itt mit írnak.
2014. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Mielőtt sértődés lenne, nem az előttem szólókra céloztam a "sok hülye, gyk-n okoskodó barommal", hanem azokra, akik leszarozták a történeted.
2014. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ja... A világ egyik legnépszerűbb íróját is szidják a kritikusok, a rajongók meg imádják. Több millió rajongó nem tévedhet:)


Ha az egész világ elismerésére vágysz, az nem fog menni.... Amúgy én is voltam olyan hülye, hogy egy kis részt feltettem ide. Nagyon leszólták. Pedig a környezetemben tőlem független emberek is elolvasták, és mindenkinek bejött. Többek közt régebbről ismerek egy ilyen mezei újságkiadót is. Ő is elolvasta, és neki is tetszett.


Tedd fel inkább amatőr írói oldalra. Én is így csinálom. Ott valós kritikákat és építő jellegűeket lehet kapni, dicséretekkel egyetemben:)

2014. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazatok van :))

Utolsó: tudnál linkelni olyan oldalt, ahová feltehetném és írnának róla véleményt? :)

2014. júl. 7. 22:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem az utolsó vagyok, de ide felteheted az írásaidat, gondolom leginkább a Privet Driveba.

[link]

2014. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tőlem kérted eredetileg a linkelést: a sok erotikus izé ne tévesszen meg. Mindenféle kategóriában fel lehet tölteni írásokat.


[link]

2014. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!