Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy olyan (legkev...

Elolvasnátok egy olyan (legkevésbé sem klasszikusnak mondható) fantasy könyvet amely így kezdődik?

Figyelt kérdés

"Egyszer volt, hol nem volt...hangzik a jól ismert mondat, mely tovatűnt gyermekkorunk régi emlékeit eleveníti fel a lelkünkben. Eme mondatot pedig nagy valószínűséggel egy mese követ majd, amelyben hősünknek le kell győznie a gonoszt, megmenteni a királylányt, akivel boldogan élnek, míg meg nem halnak. Ez alatt szerencsétlen főgonosz elszenvedi meglehetősen méltó büntetését, és valószínűleg élete végéig egy nyilvános vécét fog takarítani.


De tényleg ilyen egyszerű lenne ez az egész? Mi van, ha a gonoszt mentjük meg? Elvégre, ha jobban meggondoljuk, valójában ő az, aki segítségre szorul. Most bizonyára mindenki madárnak néz, pedig ez igenis lehetséges. Nem is olyan régen, magam is segédkeztem ilyen ügyben...


Ami engem illet: a nevem Marthy, az Elvarázsolt Erdőben születtem királyi család első sarjaként. Sosem ismertem a szüleimet, édesapám ugyanis válaszúthoz érkezett: döntenie kellett anyukám meg egy félig elf, félig ember, idegbeteg nő között(jó, lehet, hogy akkoriban rendes, szeretnivaló leány volt). Apám anyukámat választotta, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy az ő királyságuk sokkalta gazdagabb volt, és segített kilábalni a csődből. Ezt márpedig Melanie nem tűrhette, ezért aztán bosszút esküdött, hogy elátkoz engem(nem, véletlenül sem vagyok Csipkerózsika, annyi az egész,hogy kicsiny világunkban igencsak népszerűek az ún. álomátkok).


Hogy ez ne történhessen meg, szüleim úgy döntöttek, bérbe adnak kísérleti alanyként egy vén varázslónak. Egy darabig méltósággal viseltem ottlétemet, mígnem megelégeltem ezt a siralmas állapotot, és elcsentem őmágusosságától egy átjárót(vagy portál, ezekkel világok közt lehet közlekedni, legtöbbjük bab alakú, de van akinek már borsóval is sikerült). Ezzel a kis portálocskával Atlantiszba költöztem, elvégre mindenhol jó, kivéve egy fanatikus, piromániás, önelégült varázslónál. Innentől kezdve a békés, nyugodt élet képe egyszerűen hamuvá vált bennem. Rengeteg minden történt, míg ide, a Földre jutottam, és mivel szerintem Wendy otthon úgyis megírja ezt a könyvet, úgy döntöttem, én ebben világban próbálkozom meg kiadatni."



2014. aug. 18. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, mit ne mondjak. Nekem bejön a szílusod, és akár a történet is lehet jó. :) Engem érdekekne.
2014. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Jópofa kezdés, nekem tetszik. Ügyesen fogalmazol, és jó a humorérzéked. Itt-ott kicsit terjengősnek érzem, szerintem húzni kéne belőle, hogy velősebb legyen. Az első mondatot a "jól ismert mondat" után ponttal befejezném, mindenki tudja, hogy mit elevenít fel, nem kell az olvasó szájába rágni. A harmadik bekezdés nagyon tetszik az idegbeteg nőszeméllyel. :) A negyediket viszont egy kicsit zavarosnak találtam, szerintem lazíts kicsit rajta. Nem kell mindent egyszerre az olvasó nyakába zúdítani, jobb lassanként adagolni az információt. Összességében izgalmasan kezdődik, szívesen olvasnám tovább.
2014. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Különös, de bejön :) Főleg az első bekezdés végén, hogy "valószínűleg élete végéig egy nyilvános vécét fog takarítani. " van humorod, és ez tetszik benne. Érezni lehet benne, hogy nem egy olyan könyv volna, amiben elszórva néha-néha van egy poén és még az sem vicces benne.:D tovább olvasnám ;)
2014. aug. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó.

Sok ilyen írást olvastam már, itt és máshol, blogokat, de ez a legjobbak közé tartozik.

Ha folytatod akkor engem érdekel.:-)

2014. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 21. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is tetszik, bár a félelfek nem idegbetegek.
2014. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Wow, egész érdekes a stílusod és a humorod, de nekem nagyon tetszik! Én szívesen elolvasnám! :)
2014. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!