Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet/írót ajánlotok?...

Milyen könyvet/írót ajánlotok? Sokat olvasok de nem. Mindent szeretek.16/l

Figyelt kérdés

Amiket szeretek:

Hemingway,Fitzgerald novellák

Rejtő

Swann- Glennkill

22es csapdája- nagyon nagyon ....

Esti Kornél



2014. okt. 5. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Robert Merle: Malevil


(Illetve a Francia históriák sorozatot is nagyon szeretem tőle.)

2014. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek alapján lehet, hogy tetszene:


Emile Zola: Patkányfogó

/Én Zolát nagyon kedvelem, szinte az eddig olvasott bármelyik könyvét ajánlanám, de lehet, hogy ez volt a leg...nem is tudom...mozgalmasabb(?), lehet, hogy ezzel könnyebb megbarátkozni. - Zolának meglehetősen nyomasztó történetei vannak, nem jön meg tőlük az ember életkedve, de szerintem nagyon jók! /


Németh László: Iszony

/Szintén nyomasztó történet./

John Steinbeck: Édentől keletre

John Steinbeck: Érik a gyümölcs

J. Steinbeck: Kék öböl /Szerelem csütörtök (Összetartozó két külön kötet.) Na, ez a könyv a végtelen jóindulat és derű egyvelege. :)


Jan de Hartog: Isten után az első

Babits Mihály: Gólyakalifa

Szerb Antal: A Pendragon legenda

Szerb Antal: Utas és holdvilág

2014. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezek közül ismerem a Patkányfogót, belekezdtem de nem fogott meg.. lehet megér mégy egy próbát... :)

Amúgy szeretem még Jane Austent a Naiv.Super.t meg az aranyosabb állatsztorikat mint pl a Glennkill... ha valaki.olyqt ismerne azt is küldje lécci

2014. okt. 5. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia szerintem lehet, hogy tetszene a Beavatott című könyv... Nekem a kedvencem :)
2014. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ohhhm.... hát az éhezőket szerettem de aztán kiábrándultam belőle a végére... valahogy nem az én.stílusom....
2014. okt. 5. 13:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a Naiv.Szuper. tetszett, akkor próbáld meg Erlend Loe többi könyvét. Én a Dopplert nagyon kedveltem, a Doppler az utak királya is tetszett, de már nem annyira. Az Elfújta a nő és a Vegyesbolti csendes napok olyan egyszer olvashatóak voltak, de a Naiv.Szuper. tetszési indexét egyik sem érte el. :)
2014. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jahh, még eszembe jutott. Bár sajnos az általad említettet nem ismerem, de aranyos, és állatos:


Sterling North: Barátom a mosómedvém, Rascal

Jacquie Durrell: Állatok az ágyamban

Robert Franklin Leslie: A medvék és én

2014. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

A 22-es csapdájához feelingre egy kicsit hasonlít Remarque: A diadalív árnyékában c. könyv, vagy az ehhez hasonló film: Nyugaton a helyzet változatlan


Rejtő humorához Efraim Kishon hasonlít


Esetleg még: John Steinbeck: Egerek és emberek


A 2. vh-ból Pearl Harbor (nem emlékszem az íróra, sry), illetve egy regény: Exodus (Leon Uris)

2014. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Márciuska ***** válasza:

Hát, nem tudom beletalálok-e az ízlésedbe, de pár ötlet, vegyesen (A Glennkill nekem is tetszett, Rejtő meg a kedvencem):

- Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

- Robert Merle: Állati elmék

- Michael Hoeye: Hermux Tantamoq trilógia (Egy egér sem halhatatlan, Nem áll meg a homokóra, A valóságshow fantomja)

- David Clement-Davies: Tűzhozó

- George Orwell: Állatfarm

- Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

- Gwen Cooper: Homér

- Orson Scott Card: Múltfigyelők

- Heltai Jenő: A néma levente, Az ezerkettedik éjszaka


Illetve ha Jane Austen tetszett, Próbáld ki Louisa May Alcottot is! (Kisasszonyok sorozat, Régimódi lány) Esetleg Meg Cabot-tól tudom még ajánlani a Nicola és a vicomt-ot.

2014. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#4 tipikus.. mikor találsz egy igazán jó könyvet kereshetsz hozzhasonlót de egyik sem olyan jó :DD
2014. okt. 6. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!