Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek melyik tetszett jobban...

Melancholic Eye kérdése:

Nektek melyik tetszett jobban és miért? Az Anne Rice féle Vámpír Krónikák vagy a Twilight?

Figyelt kérdés
Ami engem illet egyiknek sem vagyok igazi rajongója, szakértôje meg pláne nem. A Twilight sorozatból csak egy kötetet olvastam el és ráuntam, a Vámpír Krónikákból pedig a 2. részt olvasom jelenleg, így még változhat a véleményem... Mégis kiváncsi volnék, hogy azok akik egyket - másikat ismerik, hogyan vélekednek. Én Rice stílusát és a történetének légkörét hatásosabbnak és eredetibbnek találom, valamint a fõszereplõje is kidolgozottabb. Számomra pléldául " vonzóbb " a vámpírtörténet és a vámpír is méltóságteljesebb ha olyan korokról mesél amiben én nem élhettem. Ti hogy vagytok ezzel? :) Léci indokoljatok is! Köszönöm!

2014. nov. 20. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettő teljesen műs műfaj. A Twilight romantikus regény tinilányoknak, a Vámpírkrónikák pedig komorabb felnőttregény. Személy szerint a Vámpírkrónikákra szavazok. Az első 3 könyvet olvastam, és elég jól megírt világ, főleg a 3. részben amikor kiderül a vámpírok születésének TELJES története.
2014. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsõ választ, mert rámutattál egy lényeges dologra, ami tényleg nagy külömbség és azt hiszem ez volt az ami zavart, de magamtól valahogy nem jöttem rá... :)
2014. nov. 20. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból szeretem a vámpír témakört, mindkét sorozatot elolvastam, a Krónikákból is az összes részt. Mindkettő egy világot teremt, amibe bele tudom élni magam olvasás közben, szóval mindkettő elvarázsolt a maga módján.

Az Alkonyatot is mélyebbnek tartom egy szimpla szerelmi történetnél, és pont ez a bajom a filmmel, ami szinte csak ezt a vonalat erőlteti, már túl sok nekem. A könyvet viszont nem bírtam letenni, igaz az első kötet volt a leggyengébb szerintem, de hát kellett némi bevezető.

A Krónikák mégis nagyobb falat, és jobban a szívemhez nőtt. Az első 2-3 kötetet még amolyan bevezetőnek találtam így utólag visszagondolva, a későbbiekben durvul el csak igazán a helyzet, és abban van a varázsa, hogy olyan dolgokat, amiket a való életben esetleg elítélnél, itt természetesnek veszed, az első sokk után. Minden más megvilágításba kerül, a szerelem, az élet, és minden mindennel összefügg.

Ha további Krónika olvasásra is rászánod magad, akkor ajánlom, hogy a Mayfair boszorkány vonalat se hagyd ki, mert bár az nem vámpíros, de lebilincselő, és megéri elolvasni, valamint az ott felbukkanó szereplők találkoznak majd Lestattal a későbbiekben. ;) Jó olvasást!

2014. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdekes kifejtést! :)

Remélem, hogy lesz lehetõségem minnél tovább olvasnom a Krónikákat ,mert a véleményeitek alapján érdemes az elsõ három kötetnél tovább jutnom. :)

Érdekes, hogy sok elem van benne, amihez én nem igazán vagyok hozzászokva és kezdetben forgattam is a szemem, de valahogy itt, a könyv világában teljesen más és hozzá tudtam szokni, mert a történet teljesen hétköznapinak veszi ezeket... Egyenlõre elképzelésem sincs, hogy milyen témákat tartogat a folytatás, de nagyon kíváncsi vagyok!

2014. nov. 23. 23:25
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Elfogult leszek, Rice a kedvenc írónőm. Nem lehet összehasonlítani. Rice könyvei szépirodalmi művek, gyönyörűen megfogalmazva, minden mondatuk kincs. Érezni, hogy mennyire művelt és nagy tudású. Filozófiai, erkölcsi, vallási kérdéseket boncolgat. És az a megfogalmazás egyszerűen hihetetlen. Ahogy például a New Orleans-i tájat le tudja írni, vagy ahogy hangulatokat tud átadni. Szavakkal nem tudom kifejezni, hogy mennyit jelentenek számomra a könyvei, és mekkora élmény olvasni őket. A karakterek is nagyon jók, Lestat egyértelműen üti Edwardot:) Vagy Claudia, az örök gyerek... Hátborzongató.

Az Alkonyatot nem olvastam, de eleget hallottam róla ahhoz, hogy ne is akarjam.

2014. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg összehasonlíthatatlan. Anne Rice zseniális író, a Krónikák valami eszméletlen sorozat, még benne vagyok, most tartok a 7. résznél, életem egyik legnagyobb élménye. Az a legjobb a Krónikákban, hogy totálisan elhiteti veled, hogy ez tényleg megtörtént, és bár tudod, hogy nem, azért mégis elgondolkozol rajta. Mielőtt olvastam volna, nem igazán szerettem a történelmet, a művészetet, meg úgy általában az ilyen dolgokat. Egyébként töri szakos vagyok. Mióta olvasom, minden történelem és művészettörténelem óra egy élvezet, mert annyira megszerettem. Azt is szeretem a Krónikákban, hogy a szereplőknek annyira bonyolult, összetett személyiségük van, meg azt, hogy minden könyvben egy másik korról tudsz meg valamit. Egyszerűen imádom. A Twilight... Nos, arról inkább nem mondok véleményt, legyen elég annyi, hogy szerintem szánalmas.
2014. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én MEGPRÓBÁLTAM elolvasni az Alkonyatot, de az első könyvet sem tudtam végigolvasni, annyira untatott. Kb az Edward féle csillogásnál feladtam, pedig én tényleg akartam:D Annak is örülök, hogy nem volt pénzkidobás, mert azt könyvtárból kölcsönöztem ki.


Anne Rice részéről eddig még csak a Mayfair boszorkányok életét olvastam a 3 részes sorozatát, de az írónő stílusa nagyon megragadott, és a története is.

December elsejétől tervezem elkezdeni A vámpírkrónikák és új vámpír történetek köteteit, ami ugye nem kis falat, 12 db könyv, de teljesen biztos vagyok benne, hogy imádni fogom, ahogy a boszorkányokat is:) A vámpírok világa mindig is érdekelt, és itt nem egy kupac csöpögős csillámvámpírról van szó, hanem felnőtteknek szóló regényfolyam.

2014. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kicsit talán megkésve, de nagyon köszönöm, hogy írtatok, élmény volt olvasni a véleményeteket! :) Örülök, hogy sokan szeretjük Rice mûveit. Tényleg egy olyan könyv amit érdemes elolvasni.

Ami a Twilightot illeti, egyetértek, Lestat simán kiüti Edwardot. XD

2014. dec. 2. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!