Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Erdemes kidolgozni ezt a...

Erdemes kidolgozni ezt a tortenetet vagy hulyeseg?

Figyelt kérdés
Egy masik galaxisban letezik egy bolygo, ahol hozzank hasonlo, viszont sokkal fejlettebb lenyek elnek. Nem klasszikus zold ufokra gondolok, meg en magam sem tudom pontosan... Tudnak a fold, az emberek es mas intelligenciak (tobb van az univerzumban) letezeserol. A fold alatt van egy bazisuk, amit csak piheno hely celjara hoztak letre. Egyikuk ugy dont sok ido utan, hogy kuldjenek fel valakit, hogy figyelje meg milyen az elet ezen a bolygon. Igy lesz. Ez a szemely lesz az egyik foszereplo aki szoros kapcsolatot alakit ki igy emberrel (nem feltetlenul szerelem) es felfedi elotte a titkat. Egyenlore ennyit talaltam ki.

2014. dec. 11. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van benne cselekmény akkor érdemes. Engem személy szerintem nem fogott meg, de csak azért, mert túl sok ilyen sztorit láttam már a filmekben.
2014. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talan jobb lenne a foldet es az embereket kihagyni.
2014. dec. 11. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem egy utolsó ötlet... mármint hagyni a Földet és minket a francba. :) Két faj találkozása, két merőben eltérő kultúra, létforma első kapcsolatfelvétele mindig nehézkes téma. A te alapötleted kihúzná az egész méregfogát, maradna az Egy úr az űrből (nem lehetek ilyen öreg, hogy még emlékszem rá, jézusom...), de az is csak Robin Williams miatt volt vicces.

Amit vázoltál, az még nem történet, csak egy alaphelyzet. A kérdés az, mit akarsz kihozni belőle. Sci-fi? A lényeg a kapcsolatfelvétel, a kommunikációs problémák, a világnézeti és morális különbségek? Ehhez iszonyú mély emberismeretre van szükség, és ha erre hegyeznéd ki, nem hagyhatod el az embereket. Két, a mienktől gyökeresen eltérő létforma kapcsolatfelvételét hűen és az emberek számára is érdekesen bemutatni még profinak sem könnyű falat, főleg nem úgy, hogy közben emberi problémákra kell referálni.

Valószínűleg te inkább a könnyed vonalat helyeznéd előtérbe, az idegen egyfajta változat a szokásos fantasztikus-romantikus műveken belül (épp nem vámpír, vérfarkas, démon, angyal stb.), némi új színt hozva a klisébe. Nem rossz ez sem, láttunk már ilyet, bár ehhez valami kevésbé támadható háttér kéne. Mert oké, itt vannak a föld alatt (nem vettük észre?), nem zavarjuk őket (tényleg?), nem érdeklődnek irántunk (miért? speciel a plafont fúrjuk a fejük felett és tesszük tönkre a bolygót). Aztán egyszercsak _most_ úgy döntenek (vagy dönt az aktuélis kolóniafőnök), hogy felküldenek egy megfigyelőt. Miért kell ehhez személyes beavatkozás? Fejlettebbek nálunk, megoldhatnák másképp. Miért alakíthat ki a megfigyelő kapcsolatot egy emberrel? Ha rájönnek, miért engedik, ha nem jönnek rá, miért nem? És így tovább, rengeteg necces kérdés. Akkor már jobb a szokásos "lezuhant az űrhajom, bocsi" alaphelyzettel indítani.


Abban van némi ötlet, hogy a saját bolygójukon költöztek a felszín alá, élnek ott nagy békességben, mígnem egyszer rájönnek, hogy hoppá, fölöttünk egy új inteligencia belakta a bolygót. Ilyenkor egy kapcsolatfelvétel logikus. És előfordulhat, hogy valaki minden szabály ellenére felmegy személyesen kapcsolatot felvenni. (Vagy felküldik, mert titkosszolgálati ügy.) Aztán ugyanott vagy, merre akarod továbbvinni a sztorit.


Ha a komolyabb vágány érdekel, nagyon nehéz SF-irodalma van, sokféle megközelítésből próbálták már bemutatni két faj találkozását. Általában megrendítő. Talán a Génszimfónia (Joan Slonczewski) neked megérne egy olvasást (van benne szerelmi szál is, bár nem ilyen, hanem a kapcsolatfelvételtől függetlenül). Szerintem egyszerű... egyszerűbben olvasható és boldogabb a vége, mint mondjuk a Solarisnak. Lem nem egy könnyű esti olvasmány. (De mindenképpen olvasd el, ha ilyen műben gondolkozol. A témában talán a legmeghatározóbb.) Esetleg a Randevú a Rámával... Clarke, nem érdemes kihagyni.

2014. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok ilyen film/könyv létezik, de ha valami új is kerül bele, akkor akár érdekes is lehet :)
2014. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!